skip to main content

Víkendové Espresso: Jak si zabezpečit WhatsApp, dobro Leoše Mareše, kde vládnou vlaky

Data, dobro a kola

Čtyři dny a konec. V Avastu dobrý týden neměli. Počítačové weby PCMagMotherboard v pondělí zveřejnily, že data klientů, která česká antivirová firma prodávala jako zcela anonymizovaná, tak úplně anonymní nejsou a jednotliví uživatelé se podle nich dají vysledovat. Avast na globální skandál zareagoval tím, že do čtyř dnů zavřel svou divizi Jumpshot, která měla tyto obchody na starosti.

Cyklista. Tomáš Berdych to bez větší aktivity po konci kariéry vydržel tři měsíce. Teď nejlepší český tenista posledních dvou dekád investoval do exkluzivních českých kol Festka. Ve firmě, jejíž chod se chystá aktivně ovlivňovat, mu nově patří 22,5procentní podíl a nahradil v ní miliardáře a spolumajitele Škody Transportation Michala Koreckého.

#dobroden. Leoš Mareš během celého roku díky statisícům fanoušků na Instagramu vydělává. S jedinou výjimkou, kterou je 29. leden. Tohle datum si před pěti lety označil jako DobroDen. A od té doby vždy na konci ledna pošle na vybranou charitu takové množství peněz, kolik má zrovna sledujících. Letos to bylo 869 tisíc korun na paliativní péči. Co dobrého jste tento týden udělali vy?

partner Forbes Espressa
Reklama
Finální výprodej Blažek právě odstartoval a nabízí až 70% slevy na aktuální kolekci podzim/zima 2019. Dopřejte si luxus za tyto výjimečné ceny i vy.

Kobe a trendy

Co říct. Celý svět tento týden vzpomínal na basketbalovou legendu Kobeho Bryanta, který zemřel společně se svou dcerou a dalšími sedmi lidmi v neděli při nehodě vrtulníku. Rodák z Filadelfie, který dětství strávil v Itálii a po návratu domů měl problémy s angličtinou, se už v jednadvaceti dostal na obálku amerického Forbesu. A že byl nejen skvělý sportovec, ale i chytrý podnikatel, dobře ilustrují tyto jeho výroky.

Tiny housing. Mobilní domy bez čísla popisného, s obytnou plochou do 25 metrů čtverečních, které můžete na svůj pozemek umístit bez ohlášení nebo stavebního povolení. Jasně, takhle to nezní moc sexy, ale když si prohlédnete, jak cool tyto pididomky mohou být, možná vám, vzhledem k současné ceně realit, udělá dobře rozhodnutí první české banky nabízet na nemovitostní minimalismus, se kterým se můžete stěhovat, klasickou hypotéku.

Kde se nedoplatíte? V Asii a úplně nejvíc v Hongkongu. Tedy pokud si tam budete chtít žít na vysoké noze. Švýcarská banka Julius Baer mapovala trh s luxusem ve 28 významných světových metropolích a v nejdražší první pětce se za prvním Hongkongem umístila hned další tři asijská města (Šanghaj, Tokio a Singapur). Na nejdražší večeři si ale zajdete v Paříži a byt vás zase bude nejvíc stát v Monaku.

Bezpečnost, ekologie a velká láska

Používáte WhatsApp? Pak si dejte pozor na tento jednoduchý trik útočníků, kteří se vám chtějí dostat do soukromí a ukrást data. Komunikační aplikace vlastněná Facebookem se v posledních měsících potýká s vážnými problémy se zabezpečením a vy byste mohli dopadnout jako Jeff Bezos. Jestli to nechcete riskovat, můžete WhatsApp nahradit těmito aplikacemi.

A ještě jedna otázka: Víte, co je to flygskam? Ve Švédštině se tak označuje stud za to, že někdo někam letí. Vlakové společnosti na sílící pocity tohoto typu pohotově reagují a po světě jezdí stále víc zajímavých železničních spojů. Tak si letadlo nechte na cestu za oceán a prostudujte si trasy, které slibují skvělý zážitek. Na železnici dějí se věci…

Jako trám. Na tomhle světě možná není větší lásky. A ve světle všech královských povinností, politiky, mezinárodní diplomacie a nekonečného dvorského protokolu rozhodně není lásky trvalejší. Jemu je skoro sto a posledních 72 let stojí po boku královny Alžběty II. coby její manžel. Je víkend, tak hoďte nohy nahoru a přečtěte si, jaké udělala britská panovnice terno, když si za muže vzala prince Philipa.