skip to main content

Vlastník Tinderu lovil uživatele na falešné profily, tvrdí americký regulátor

Máte 1 minutu?

Dým plný problémů. Americká společnost Juul Labs, vyrábějící cigaretovou alternativu na bázi vapování, zažívá těžké chvíle. Záhadné plicní onemocnění, které se šíří Spojenými státy, vystavilo Juul (ne zcela oprávněně) celostátní kritice. V reakci na ni se firma minimálně na čas stahuje do stínu, a to tak, že po celých Spojených státech končí s marketingem, ve Washingtonu končí s lobbingem a skončil i její dosavadní CEO Kevin Burns.

Call me maybe. Americký prezident se dostal do křížku se Sněmovnou reprezentantů kvůli podivnému telefonátu na Ukrajinu. Na lince se svým ukrajinským protějškem po Zelenském požadoval, aby začal vyšetřovat syna politického soka a prezidentského kandidáta demokratů Joea Bidena. Dolní komora parlamentu následně oznámila, že na amerického prezidenta chystá ústavní žalobu a začne připravovat kroky k impeachmentu.

Tohle není match, tohle je reklama. Federální obchodní komise soudí vlastníka Tinderu, společnost Match Group. Firma, které patří hned několik seznamek, měla uživatelům ukazovat placenou reklamu, kde o ně měly falešné protějšky jevit zájem. Po prokliknutí se však nadšení změnilo ve zklamání – místo vysněného matche na uživatele čekala stránka s předplatným. Důmyslné.

partner Forbes Espressa
Reklama
Kosmetika s téměř stoletou tradicí.
  • 100 % NATRUE certifikovaná přírodní kosmetika
  • 100 % UEBT certifikát – Weleda je jednou ze dvou předních kosmetických značek na celém světě, které jako první obdržely nový UEBT certifikát za šetrné získávání ingrediencí
  • 81 % všech rostlinných ingrediencí je organických
  • Weleda organicky hospodaří s cca 248 000 km² půdy, což odpovídá 35 tisícům fotbalových hřišť.

Máte 5 minut?

Připraveni na krizi! Na Foolu dali dohromady trio akcií, kterými byste měli své portfolio připravit na následující tržní zemětřesení. Všechny tři tituly mají potenciál z krize těžit a všechny tři se v létě dostaly na úroveň all-time high. Ať vás nenapínám – svou pozornost směrujte k Targetu, Roku a McDonald’s.

Střídání stráží. Po WeWorku hlásí nového CEO také eBay. Devin Wenig z vedení internetového gigantu odchází po necelých pěti letech, a to podle svých slov kvůli neshodám se zbytkem představenstva. Jeho roli provizorně převezme dosavadní CFO a reálnou náhradu se prý firma bude pokoušet najít i za hranicemi svých kanceláří, tak to někdo zkuste!

Zářez pro Bulharsko. Ekonomka Kristalina Georgieva se oficiálně stala šéfkou Mezinárodního měnového fondu. Poprvé v historii tak v čele této instituce zasedne představitel rozvíjející se ekonomiky. Nehledě na to, že ji u kormidla světového věřitele čeká celá řada výzev (od zpomalující světové ekonomiky po napjaté čínsko-americké vztahy), to v domácím Bulharsku vnímají nejen jako personální úspěch, ale i jako malé vítězství pro celou zemi. Vždyť ještě před 20 lety bylo Bulharsko případ pro záchranný program právě pod vlajkou IMF.

Tip Forbes Espressa. Chytré nabíjení elektroaut, první udržitelné městské čtvrti nebo blockchainový trh s emisemi. Konference Share Your Energy spojí energii, udržitelnost a byznys. Poznejte nejzajímavější tech inovátory z Británie, Estonska nebo Španělska i zelené plány firem v Česku. Už 16. října v Praze.

Máte 10 minut?

Rozhodujte se pomalu. 74 procent nových lídrů uvádí, že pro svou novou roli nejsou připraveni, a data nám jsou svědky, že v prvním roce a půl téměř polovina z nich pohoří. Důvodem jsou často rychlá (čti zbrklá) rozhodnutí, protože lídři mají pocit, že se od nich očekávají. Chyba. Pokud se v podobné situaci nacházíte, zpomalte. Dělejte si poznámky, nezávazně mluvte s lidmi na všech úrovních a nebojte se dlouze přemýšlet, radí HBR.

Velká jednorožčí deziluze. Pokud se probudíte na matraci Casper, Lyftem dojedete do své kanceláře ve WeWorku, objednáte si oběd pomocí DoorDash, vezmete další Lyft domů a večeři vám doručí Uber Eats, strávíte celý den s firmami, které letos celkem spálí nějakých 13 miliard dolarů. Jasně, v tomto přeloženém odstavci něco vybočuje z českého kontextu, ale pointa je zřejmá. Přečtěte si dobře sepsané postřehy stran startupových jednorožců z pera autora magazínu The Atlantic.

Už zase hrajeme! Aniž bychom si chtěli dělat reklamu (možná tedy mírně chceme), tak vám musíme oznámit, že se nám po technických potížích podařilo vyřešit bug v podcastových aplikacích. Oslavte to s námi a pusťte si třeba nejnovější díl s druhým mužem Alzy Tomášem Havrylukem!