skip to main content

Zapomeňte na Kylie Jenner, novým vládcem Instagramu je vejce

Máte 1 minutu?

Takhle se to dělá. Kylie Jenner už nevládne Instagramu. Fotku její dcery, která od loňska nasbírala rekordních 18 milionů lajků, překonalo během pár dní ničím nepřikrášlené vajíčko. Na recesistickém účtu world_record_egg sice žádný jiný snímek nenajdete, ale od 4. ledna, kdy se začala šířit výzva, aby z něj lidé udělali nejoblíbenější snímek Instagramu, vejce získalo lajků přes 26 milionů.

Den D. Britské poslance dnes čeká hlasování o brexitu a nás ostatní napínavá podívaná. Theresa May to sice na poslance zkoušela všelijak – zvala si je na neformální drinky nebo jim vyčítala, že neposlouchají voliče –, ale ani jedna strategie nezabrala a premiérčina dohoda tak nejspíš půjde ke dnu. A tak Evropská komise do Londýna vzkázala, že je ochotná datum rozchodu z konce března posunout na červenec.

Kdo by to řekl… Čínský export se v prosinci prudce propadl na nejhorší čísla za poslední dva roky. A dolů šel i dovoz. Zprávy čínských statistiků samozřejmě nikomu radost neudělaly, protože jen ještě víc ukázaly, jak druhá největší ekonomika světa slábne a s ní i celý systém globální poptávky a nabídky (paywall).

partner Forbes Espressa
Reklama
Začátek roku je ideální čas, kdy začít hledat letenky na letní dovolenou. Na portálu Letuška.cz snadno porovnáte nabídky jednotlivých leteckých společností a dozvíte se i spoustu cestovatelských rad a tipů. Navíc díky nové funkcionalitě fare families budete mít vždy jasno, jaké služby jsou zahrnuty v ceně letenky.

Máte 5 minut?

Nová jednička. Americká těžařská společnost Newmont Mining, která se specializuje na dolování zlata, ovládne svého kanadského konkurenta Canada’s Goldcorp. Obchod za 10 miliard dolarů má jediný cíl – zbavit dosavadního lídra trhu, firmu Barrick Gold, jeho suverénní pozice a pokud možno ho nahradit. Jen s tím ještě musí souhlasit regulátoři v Evropě, Kanadě, Jižní Koreji a Mexiku.

Jen troška štěstíčka chyběla včera Andymu Murraymu. Někdejší nejlepší tenista planety v pátek šokoval prohlášením, že letošní sezona bude jeho poslední, a že i když by kariéru rád zakončil doma na Wimbledonu, tak ho bolavé kyčle donutí skončit možná už po prvním grandslamu. Tak snad ne, protože v Australian Open Murray vypadl už v prvním kole. Ale i kdyby, tak by vypadl se zhruba 165 miliony dolarů, které si za léta v tenise vydělal. A to přece jde.

Na chvíli. Operativní leasing není ošklivá nadávka, kterou se mezi sebou častují velké firmy. Naopak, na pronájem aut slyší čím dál tím víc soukromníků nebo živnostníků a taky František Peterka. Jeho startup Driveto vám na zhruba každé dva až tři roky a předem daný počet kilometrů sežene nové auto. Bez akontace a statisíců v hotovosti. A na to slyší i investoři z Mitonu.

Tip Forbes Espressa. Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague představil hlavní hvězdu letošního ročníku. Bude jí britský zpěvák Liam Gallagher, který v Česku poprvé a zatím naposledy hrál před 22 lety v pražské sportovní hale na Výstavišti jako frontman hvězdných Oasis. A i jejich nesmrtelné hity na pražském Výstavišti ve dnech 21.–22. června 2019 zazní, společně s těmi od kapel Kraftwerk, Morcheeba, Primal Scream, Pražský výběr nebo Khoiba. Předprodej vstupenek za zvýhodněnou cenu probíhá do 21. ledna.

Máte 10 minut?

Oops, we did it again. Hongkongským aerolinkám Cathay Pacific se už podruhé během 14 dnů podařilo nabídnout letenky první třídy za cenu těch ekonomických. Chyba se tentokrát týkala letenek z Hongkongu do Portugalska, které si několik šťastlivců pořídilo za 1512 dolarů místo obvyklých 16 000. Na začátku ledna přitom Cathay Pacific za necelých 700 dolarů prodaly – a transakce nevystornovaly – několik luxusních míst pro spoj Vietnam – New York.

Neberte chudým. V Římě se rozhořela nebývale ostrá hádka o to, co s penězi, které davy turistů dennodenně naházejí do fontány di Trevi. Vylovená suma – v průměru tak 1,5 milionu eur ročně – tradičně putovala na účty katolické církve, která z ní financovala své charitativní aktivity. Teď ale starostka věčného města rozhodla, že půjdou do obecní kasy a pomůžou udělat něco třeba s římskými chodníky a silnicemi. To se ale přepočítala

Islandu není nikdy dost. A jestli zrovna nemáte čas na to, abyste si na tenhle ostrov zaletěli, zajděte do kina. V těch českých se teď sešlo nebývalé množství islandských filmů najednou, takže jsme pro vás připravili přehled titulů, co za to stojí. Suchý humor a podivný vztah ke zvířatům to jistí!