skip to main content

Život bez Facebooku. Jak se odstřihnout a přežít

Máte 1 minutu?

Hra o trůny. Že byl uplynulý rok pro Boeing střemhlavým letem dolů, už od nás víte. A moc veselý nebyl ani vstup do toho nového. Americká firma totiž včera přišla o žezlo lídra leteckého průmyslu, korunu největšího světového výrobce letadel se vstupem do roku 2020 získal francouzský Airbus. Podařilo se mu totiž ještě na sklonku silvestra, pár hodin před půlnocí, dokončit 863. letoun loňského roku – a tím po devíti letech přetnout spanilou jízdu Boeingu v čele sektoru.

Dobro kolem nás. Většinou se neprobojují na první stránku novin. Nejsou dost naléhavé či tragické pro úvod televizních zpráv. Nešokují, nevyvolávají kontroverzi. Ale to neznamená, že by se neděly – dobré zprávy taky existují, dobré věci se dějí a my pro vás máme výběr 20 pozitivních událostí kolem nás jako důkaz. Nechte si projasnit výhled do nového roku!

FB-free. Máte už plné zuby Facebooku a jeho vlezlé všudypřítomnosti ve vašich životech, ale zároveň víte, že je vám užitečný a nedovedete si představit, jak byste bez něj profesně i soukromě fungovali? Kolegové z Fast Company dali dohromady podrobný návod, jak postupovat, když se rozhodnete od sociální sítě Marka Zuckerberga definitivně odstřihnout. Spoiler: jen místo jedné platformy možná skončíte s dvacítkou různých aplikací.

Tip Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Catch me if you can. O tom, že stíhaný exšéf Nissanu a Renaultu Carlos Ghosn, který čelí obvinění z protizákonných finančních machinací, utekl z Japonska na Blízký východ, už jsme vám psali minule. Teprve teď ale vyplývají na povrch bizarní a těžko uvěřitelné detaily jeho cesty. Nejenom že při ilegálním útěku nepoužil ani jeden ze svých tří pasů a po příletu do Libanonu si dal rande s místním prezidentem, ale podle všeho taky z Japonska odletěl private jetem ukrytý v bedně na hudební nástroje.

Kocovina? Bylo to včera v pohodě, anebo vás bolela hlava jako střep a už jste podepisovali přihlášku na suchej únor (a možná rovnou i leden)? Pokud jste se sami sobě zavázali zkusit to teď nějakou dobu bez alkoholu, máme pro vás inspirativní čtení z první ruky o tom, co všechno se s vaším životem může stát, když na měsíc přestanete pít.

Předsevzetí, předsevzetí. Podle spousty koučů ani nemá cenu si je dávat, aspoň ne na startu nového roku. Žít podle svých nejvyšších standardů byste přece měli žít celý rok, nejenom na začátku ledna. Ale pokud mezi zastánce novoročních předsevzetí přece jenom patříte, máme tady pár tipů na to, jak je udržet. A aby to bylo stylové, dá vám je Jerry Seinfeld. No a kdybyste se chtěli inspirovat odhodláním kapitánů a kapitánek českého byznysu, tak jsme taky připraveni: přečtěte si, kdo se rozhodl dát maraton pod 3:30 a kdo chce hlavně nezhubnout.

Máte 10 minut?

Vítejte v budoucnosti. Ráno jste zaspali, protože budík pod kůží předloktí vás dneska nevzbudil. A tak skočíte do taxíku řízeného opicí a snažíte se nestresovat z toho, že dorazíte pozdě do práce. Ještě že za pár dní už budete na Měsíci na zasloužené dovolené! Že takhle vaše dnešní ráno neprobíhalo? Zvláštní, protože přesně takhle si lidé představovali, že bude život v roce 2020 vypadat.

Nová dekáda! Leda že by ne. Možná už jste na tuhle téměř filozofickou otázku narazili. S nástupem kulatého roku se roztrhl pytel s různými hodnotícími články o uplynulém desetiletí a nástupu „the twenty-twenties“ – a zároveň s tím se rozjela i urputná debata, jestli vůbec ta nová dekáda už začala. Definitivní odpověď pro vás nemáme, ale ultimátní analýzu téhle otázky ano – včetně 2000 let starých argumentů pro i proti.

Víme, kam pojedete na dovolenou. Přesněji – víme, kam byste letos a další roky měli jet. Forbes dal pro vás dohromady sedm tipů na zajímavé destinace, které byste měli navštívit v nové dekádě (anebo na sklonku té staré, podle toho, na které straně barikády stojíte). PS: Nebojte, je tam i Chorvatsko.