skip to main content

Zlom pro papír? Ve Spojeném království končí tištěná Marie Claire

Máte 1 minutu?

Ještě níž. Valuace (ne)technologického startupu WeWork poskytujícího coworkingové prostory by se podle zdrojů obeznámených se situací mohla propadnout někam k 18 až 15 miliardám dolarů. To je zhruba třetina toho, na co firmu ohodnotila poslední obří injekce od Softbank Masajošiho Sona. Aby toho nebylo málo, tak začínají vracet úder matadoři realitního světa, jejichž korporátní klientelu WeWork relativně úspěšně lanařil k sobě. Well played.

Do boje 2.0. Přísná dánská dáma Margrethe Vestager, která šlape na krk americkým technologickým gigantům, získala post evropské komisařky pro hospodářskou soutěž na další funkční období. Její antimonopolní snahy už vedly mimo jiné k miliardovým pokutám v eurech pro Google. Na její popud také Apple dostal přikázáno uhradit 13 miliard eur na nezaplacených daních v Irsku. Co bude dál?

RIP Marie, ať žije Marie! Slavný lifestylový magazín Marie Claire přestane ve Spojeném království po 31 letech vydávat tištěné vydání. Veškeré snahy budou putovat digitálním směrem, přičemž středobodem všeho je (britský) web Marie Claire, kam měsíčně míří dva miliony uživatelů. Jak čtenáři, tak inzerenti prý migrují do onlinu, což se soustavně podepisovalo na printové reklamě – ta v roce 2018 v módním segmentu klesala o 25 procent a letos je tempo poklesu ještě rychlejší.

partner Forbes Espressa
Reklama
Obleky v nové kolekci Blažek podzim/zima 2019. Obleky této kolekce pojí výrazná vazba, až 3D struktura a do vzorů výrazně zasahuje káro a kostky. Blažek znovu sází na jistotu a spolupracuje s těmi nejluxusnějšími výrobci materiálů jako je Loro Piana, Cerutti nebo Vitale Barberis Canonico. Sledujte náš Instagram, kde celou kolekci postupně představujeme.

Máte 5 minut?

USA vs. Rusko vs. Čína? Většina Evropanů by si v případě konfliktu nevybrala ani jednu stranu. Vyplývá to z průzkumu, který think-tank European Council on Foreign Relations realizoval ve 14 zemích EU na více než 60 tisících respondentech. Evropané údajně už nevěří, že garantem jejich bezpečí a svobody by měly být Spojené státy, což je v porovnání s minulým stoletím poměrně dramatická změna diskurzu.

Návrat legendy. Kolem bájného nápoje se už zase motají intelektuálové a nemůže za to nikdo jiný než novodobá celebrita, lihovarník Martin Žufánek. Limitovaná edice jeho absintu, připravovaného podle původní receptury, vynesla díky online i živé aukci přes milion korun, a to vše ve prospěch Národní galerie. Hurá a na zdraví!

Víc je víc, míní Apple a vypouští do světa nové iPhony se dvěma, respektive třemi objektivy fotoaparátu. Levnější model iPhone 11 u nás začíná na ceně 20 990 korun, zatímco nabitější model Pro na 30 tisících. Kromě nových iPhonů představila firma z Cupertina také nové Apple Watch či službu Arcade, což je v zásadě předplatné na hry. Jo a taky tablet.

Máte 10 minut?

Šéfe, tak máš feedback, co s tím uděláš? O tom, že je feedback dobrá věc, toho bylo napsáno mraky, nicméně dramaticky méně se řeší, jak s ním naložit. Zní to banálně, ale kolegové z HBR uvádějí, že lídři ze zpětné vazby dostanou zhruba čtvrtinu potenciální hodnoty. Přečtěte si proto šest tipů, jak získaná data co nejlépe využít. Stagnovat přece nikdo nechce!

Původně nic neplánovali, chtěli jen dělat design různých věcí. Za 30 let však vybudovali společnost s miliardovým obratem. V Bílovicích u Uherského Hradiště navrhují a vyrábějí odpadkové koše nebo lavičky, které stojí v centrále Googlu v americkém Palo Altu, na letišti Charlese de Gaulla v Paříži, v parku v brazilském Salvadoru nebo na promenádách v Dubaji. To vše a mnohem víc v našem novém podcastu se spoluzakladatelem mmcité Davidem Karáskem.

Můj typický den v New Yorku. Bagel, Wall Street, mrakodrapy, Studio 54 a samozřejmě i black tie restaurace. Daily Shout se New Yorkeru včera náramně povedl a byla by škoda se o něj nepodělit. Je to sice zbytečné čtení, ale why být pořád tak serious, což?