Forbes Espresso

Tři miliony. Tuhle hranici prolomil včera počet Američanů s pozitivním testem na covid-19, nakažených je podle všeho ještě více a křivka pořád neklesá. A co na to Bílý dům? Nic –⁠ tedy kromě rozhodnutí stáhnout USA ze struktur WHO, pro což Trump včera zahájil potřebné kroky. Ještě větší borec je ale brazilský prezident Bolsonaro, který se dlouho vysmíval světové panice z chřipečky a teď musel v televizi národu přiznat, že je sám nakažený.

Forbes Espresso

Ze světa. Každý na to holt jde jinak –⁠ v Mekce na každoroční pouť chystají balenou svatou vodu a dezinfikované oblázky na kamenování ďábla, zatímco na Bali za konec pandemie uspořádali masové modlení, protože tisíc lidí namačkaných hlava na hlavě proti šíření viru určitě pomůže. Melbourne se už podruhé odřízlo od světa, Dubaj se naopak otevírá, ale jen pro ty s teploměrem, a v Rusku vykopali kolem nakažené vesnice zákopy.

Forbes Espresso

Z domova. Co Čech, to podnikatel? V červnu jich u nás přibylo nejvíc za posledních osm let. Pikantní ovšem je, že za tím statistickým nárůstem nestojí ani tak počet lidí, kteří se čerstvě vrhli do živobytí na vlastní pěst –⁠ jako fakt, že nestandardně málo podnikatelů svoji živnost zrušilo, krizi navzdory. Pětadvacítka rulez!

Je ráno, míříte do práce a nevíte kam dřív?

Forbes Espresso je všechno, co potřebujete vědět, abyste svůj den začali chytře. Pětkrát týdně, ve vašem mailu.
Přihlaste se k odběru.