Forbes Espresso

Velké cíle. Microsoft oznámil, že do roku 2030 chce být uhlíkově neutrální a do dalších 20 let plánuje odstranit z životního prostředí veškerý uhlík, který vyemitoval, a to jak přímo, tak spotřebováváním elektřiny od svého založení v roce 1975. „Zatímco svět bude muset dosáhnout nulové hodnoty, ti z nás, kteří si mohou dovolit postupovat rychleji a dosáhnout více, by takto měli učinit,“ řekl k tomu v narážce na rok 2030 prezident Microsoftu Brad Smith.

Forbes Espresso

Trh pro recyklované plasty. Ekologickou chvilku měli včera i v Nestlé. Největší potravinářská společnost světa oznámila, že hodlá, i za cenu škrtů, ve svých financích najít až dvě miliardy dolarů na to, aby do roku 2025 vykoupila dva miliony tun recyklovaných plastů a vymyslela, jak je znovu využít na balení svých výrobků. To je v současnosti pořád docela velký problém a Nestlé, které patří i mezi největší plastové znečišťovatele planety, si tím chce pomoct ke svému závazku snížit do roku 2025 použití nových plastů o třetinu.

Forbes Espresso

Zabiják internet. A kde jste si koupili svá sluchátka nebo soundsystém od Bose vy? Jestli online, tak jste přispěli k rozhodnutí firmy zavřít veškeré své kamenné obchody v severní Americe, Evropě, Austrálii a Japonsku. Důvodem je „dramatický“ přesun zákazníků právě do virtuálního prostředí. V Asii, Spojených arabských emirátech, Indii a několika dalších asijských zemích to ale není tak horké, protože tamní zastoupení zatím zůstávají.

Je ráno, míříte do práce a nevíte kam dřív?

Forbes Espresso je všechno, co potřebujete vědět, abyste svůj den začali chytře. Pětkrát týdně, ve vašem mailu.
Přihlaste se k odběru.