Forbes Espresso

Ošizená Hra o trůny. Čínští fanoušci Game of Thrones přišli při premiéře osmé řady svého oblíbeného seriálu o šest minut zachycujících sex s prostitutkami, zabití člověka sekerou a nějaké to silné slovo. Čínský mediální gigant Tencent, který má výhradní práva na seriál pro Čínu a zároveň je jedinou legální platformou pro jeho sledování, protože HBO není v této zemi veřejně dostupné, totiž uvedl zcenzurovanou verzi. Jestli šlo o zásah samotné firmy, případně HBO, nebo přímo čínské vlády, není zatím zřejmé.

Forbes Espresso

Z čeho postavit novou Notre-Dame? Ještě jednou se vraťme na momentálně nejsledovanější světové požářiště. Jak jsme psali včera, s financemi na obnovu pařížské kulturní památky asi problém nebude. Nicméně se ukazuje, že potíž při rekonstrukci možná nastane se dřevem. To použité na trámy při stavbě katedrály pocházelo ze stovky let starých stromů, navíc z původního zalesnění nedotčeného člověkem. A toho v Evropě už dnes moc nenajdeme.

Forbes Espresso

9,6 milionu nových binge-watchers. Konkurenční Netflix mezitím oznámil svá čísla za první letošní kvartál. V řadě ohledů společnost (v pozitivním smyslu) překonala očekávání a strach prý nemá ani z přitvrzující konkurence v souvislosti s ohlášeným vstupem dalších velkých hráčů jako Apple nebo Disney na trh streamovacích služeb. Víc o tom, co Netflix letos čeká, se dozvíte tady. 

Je ráno, míříte do práce a nevíte kam dřív?

Forbes Espresso je všechno, co potřebujete vědět, abyste svůj den začali chytře. Pětkrát týdně, ve vašem mailu.
Přihlaste se k odběru.