Forbes Espresso

Incredible? Impossible! Nestlé musí v Evropě přestat prodávat své nemasové Incredible burgery, jejichž nabídku tu rozjel loni na podzim. Respektive je nesmí prodávat pod tímto jménem. Rozhodl tak soud v Nizozemsku, který dal za pravdu startupu Impossible Foods, jednomu z průkopníků tohoto druhu stravy, který už brzy chystá svůj evropský launch. Přízvisko Incredible podle něj i soudu narušuje jeho ochrannou známku.

Forbes Espresso

Škatulata. CEO Porsche Oliver Blume podle německého motoristického časopisu Auto Motor und Sport bude mít nové místo. Jeho nadřízený, automobilový mág a generální ředitel Volkswagen Group Herbert Diess, si ho vybral za nového šéfa brandu VW a na jeho místo prý v rámci velké manažerské rošády přesune předsedu představenstva Škody Auto Bernharda Maiera, který z Porsche do mladoboleslavské automobilky přišel.

Forbes Espresso

Splněno. Ve všem tom humbuku kolem SpaceX a jeho historického letu do vesmíru to trochu zaniklo, ale Elon Musk na konci minulého týdne splnil už i tu poslední podmínku k tomu, aby si sáhl na první část své pohádkové odměny za vedení Tesly. Její tržní hodnota je už přes šest měsíců v kuse vyšší než 100 miliard dolarů a právě na překonání téhle mety se pro uvolnění balíku akcií, jehož hodnota se teď pohybuje kolem 800 milionů dolarů, čekalo.

Je ráno, míříte do práce a nevíte kam dřív?

Forbes Espresso je všechno, co potřebujete vědět, abyste svůj den začali chytře. Pětkrát týdně, ve vašem mailu.
Přihlaste se k odběru.