Forbes Espresso

Konec InterContinentalu. Po více než 40 letech zmizí z Prahy značka InterContinental. Ikonický hotel, který loni za víc než pět miliard korun koupili miliardáři Oldřich Šlemr, Pavel Baudiš a Eduard Kučera, ponese od května 2020 oficiální název Golden Prague Hotel managed by Fairmont. Právě luxusní hotelový řetězec Fairmont totiž bude nově hotel provozovat.

Forbes Espresso

Google Bank. Mezi technologické giganty, kteří se vrhli do světa financí, se zřejmě už brzy zařadí i Google. Pod kódovým označením Cache a ve spolupráci se Citygroup a Stanford Federal Credit Union připravuje svůj vlastní bankovní účet (paywall), který by měl doplnit už existující službu Google Pay. Cíl je stejně jako u Applu jednoduchý – získat o nás ještě víc informací a doplnit ekosystém Googlu o další službu, se kterou bude těžší a těžší přejít ke konkurenci.

Forbes Espresso

Konec motýlů. Apple představil nový model svého nejvýkonnějšího laptopu MacBook Pro – nezvykle potichu, bez nablýskané show, ale zato s jednou zásadní změnou. Kritizovanou klávesnici Butterfly s takzvaným motýlkovým mechanismem, která má menší rozestup a nižší zdvih kláves, nahradil takzvanou Magic Keyboard, která je kouzelná tím, že má větší rozestupy a vyšší zdvih kláves. Hallelujah!

Je ráno, míříte do práce a nevíte kam dřív?

Forbes Espresso je všechno, co potřebujete vědět, abyste svůj den začali chytře. Pětkrát týdně, ve vašem mailu.
Přihlaste se k odběru.