Forbes Espresso

Opravdu velká. Česko-britský pečovatelský startup Cera získal největší jednorázovou investici v historii české startupové scény. Od skupiny investorů v čele s fondem KairosHQ dostal finanční injekci 70 milionů dolarů, v přepočtu tedy 1,6 miliardy korun. Projekt, za kterým coby jeden ze spoluzakladatelů stojí člen našeho výběru 30 pod 30 z roku 2017 Marek Sacha, tak má velkou šanci stát se významným světovým hráčem.

Forbes Espresso

Probuzení? Spanilá jízda akcií vesmírné wish to be cestovky Virgin Galactic, která ještě před pár dny oslavovala 200procentní růst, se zastavila. Za aktuální více než 24procentní propad ale nemůže koronavirus, nýbrž snížené doporučení od analytiků, kteří tyto akcie sledují. Ti reagovali na oznámení, že v loňském čtvrtém čtvrtletí byla firma britského excentrického miliardáře Richarda Bransona ztrátová (72,8 milionu dolarů) a její tržby klesly o 59 procent.

Forbes Espresso

Koronanews. Nákaza koronavirem byla v době přípravy Espressa potvrzená ve 47 zemích světa, už tři dny po sobě je více nových případů hlášeno mimo Čínu než v ní a podle WHO se svět ocitl v rozhodujícím okamžiku. Strach, který tyto zprávy vyvolávají, je znát taky už všude  v Japonsku by se měly na měsíc zavřít všechny školy (olympiáda se ale zatím neruší), významné americké i evropské akciové indexy se dostaly do oblasti korekce (paywall), Wall Street zažívá nejhorší týden od krize z roku 2008, Saúdská Arábie zakázala poutě do Mekky (paywall) a prodeje Dettolu, specialisty na dezinfekci, letí vzhůru. Včera jsme vás možná nechtěně trochu vyděsili, že v době vybílených regálů v supermarketech přestal doručovat i Rohlik.cz. Jsou hodně busy, ale dneska už hlásí naskladněné zásoby na dost týdnů dopředu. Takže kdyby přišel konec světa, jídlo i mýdlo bude! Mezitím se ale zamyslete, jestli to všechno není jen zbytečná panika, a jestli chcete vyrazit někam na dovolenou, zkuste Aljašku.

Je ráno, míříte do práce a nevíte kam dřív?

Forbes Espresso je všechno, co potřebujete vědět, abyste svůj den začali chytře. Pětkrát týdně, ve vašem mailu.
Přihlaste se k odběru.