Forbes Espresso

Hyjé. Intenzivní pobídku pro zpomalující ekonomiku chystají Japonci, premiér Šinzó Abe oznámil plánované stimuly ve výši 120 miliard dolarů. Chce tím nakopnout hospodářství, které je v útlumu kvůli následkům tajfunu Hagibis, padající poptávce z Číny a taky tenzím ve vztazích se Severní Koreou. Abe by si ale měl dát pozor – peníze do ekonomiky bude pumpovat na dluh, přitom Japonsko už teď má mezi rozvinutými státy největší dluh v poměru k HDP.

Forbes Espresso

Miliardáři sobě. Investiční skupina Jet Investment, za níž stojí Igor Fait, a skupina Moravia Steel, která má v zádech Tomáše Chrenka,  si plácly na prodeji firmy MSV Metal Studénka. To je největší evropský výrobce výkovků na železnici, pokračovatel slavné Vagónky Studénka s tradicí sahající až do roku 1901. Za kolik si dva z nejbohatších Čechů plácli, ani jedna strana nezveřejnila. Podle informací Forbesu šlo o částku na dostřel miliardě korun.

Forbes Espresso

Kim Rakeťák. Že totalitní vládce Severní Koreje není muž, se kterým by bylo radno si zahrávat, prý brzo pozná americký prezident Donald Trump. Do Států to vzkázal velitel korejské armády s tím, že jeho šéfa Kim Čong-una se dotklo, když o něm Trump na summitu NATO mluvil jako o “Rocket Manovi”. Severokorejci prý taky pro Bílý dům chystají vánoční dárek. Jeho obsah ale prý bude záviset na tom, jakým směrem povedou další jednání mezi USA a KLDR – takže se teprve dozvíme, jestli Kim pod stromeček Donaldovi zabalí střelu krátkého doletu anebo projížďku na Juráškovi.

Je ráno, míříte do práce a nevíte kam dřív?

Forbes Espresso je všechno, co potřebujete vědět, abyste svůj den začali chytře. Pětkrát týdně, ve vašem mailu.
Přihlaste se k odběru.