Forbes Espresso

Nový český rekord. Vyvolávací cena byla 28 milionů, ale vítězný dražitel nedělní aukce za obraz Františka Kupky Plochy příčné II zaplatí 65 milionů korun (vlastně 78 milionů, když přičteme dvacetiprocentní aukční přirážku). Kupkův obraz tak přepsal rekord českých aukcí, který předtím držel… Kupka. Obraz pochází z roku 1923, předtím nebyl 50 let v českých galeriích k vidění.

Forbes Espresso

Fúze na obzoru? Fiat Chrysler a Renault podle zdrojů agentury Bloomberg dnes oznámí strategické sblížení, které by mohlo vyřešit některé slabiny obou automobilek. FCA prodělává se značkou Jeep velké peníze v Evropě, kde jsou na její vozy kladeny také čím dál vyšší nároky ohledně emisí oxidu uhličitého. Renault se pustil do elektrifikace a disponuje technologiemi s relativně nízkou spotřebou paliva, ale v Americe se nechytá. Nissan podle dosavadních zpráv součástí transakce není.

Forbes Espresso

I ty, Apple? Datové skandály se dosud firmě z Cupertina vyhýbaly a dlouho se profiluje jako jediný technologický gigant, kterému můžete věřit, jenže… Apple teď žalují zákazníci, kteří tvrdí, že firma nezákonně prodává osobní data související s nákupy na iTunes bez jejich svolení. 

Je ráno, míříte do práce a nevíte kam dřív?

Forbes Espresso je všechno, co potřebujete vědět, abyste svůj den začali chytře. Pětkrát týdně, ve vašem mailu.
Přihlaste se k odběru.