skip to main content
Jak být lepší

Jak nacházet kamarády i v dospělosti? Hledejte podle zájmů a nestyďte se

2 minuty čtení

Získávát přátelství v dětství či mládí se zdá snadné. Chodíme spolu do školy, máme hromadu volného času a společných témat. Potřebujeme se socializovat, abychom dohromady psychicky rostli. Jenže dlouholetá přátelství mají jednu nevýhodu: jsou svědky právě onoho dospívání, jehož součástí jsou vzlety, ale především pády.

Nějak tak kvůli nim nemůžeme začít od začátku, s fasádou našeho lepšího já, které všechny trapasy a neúspěchy zatlačilo někam daleko od sebe. Proto občas se starými kamarády pouto slábne, až naše vztahy úplně vyšumí.

Co dělat, když jste zjistili, že máte málo přátel?

Je možné, že jste introvert a nepotřebujete se přehnaně socializovat. Mimochodem, nyní je mimořádně trendy prezentovat se jako člověk, který je uzavřený a místo takzvaného FOMO (Fear Of Missing Out alias strachu z toho, že někde nebudete) má JOMO (Joy Of Missing Out neboli radost, že zůstáváte doma). Na internetu na toto téma vzniklo nezčetně vtipných obrázků. Ale kamarády potřebujeme všichni, alespoň čas od času.

Jestli vám chybí kamarádi, ozvětě se těm starým. Ne, není to trapné nebo zbytečné. V éře sociálních sítí navíc není nic snazšího. Pokud mezi vámi nepanuje nějaký starý spor, uslyší o vás pravděpodobně velice rádi.

Reklama

Buďte mezi lidmi

Banální, ale přesto vysoce funkční rada, obzvlášť když je karanténa naštěstí passé. Proto můžete získat nové známé třeba tím, že se seznámíte ve své oblíbené kavárně, kam často chodíte. Těm, kteří pracují z domova, zase může přijít vhod coworking.

Nové dovednosti, nové známosti

Toužíte se už dlouho něco naučit? Pak směle do toho, je pravděpodobné, že si tak nejen odpočinete od svých každodenních starostí, ale také se třeba na kurzech francouzštiny seznámíte s někým, kdo ví o sbírkách umění v Louvru stejně závratně informací jako vy.

Časová investice

Přátelství je pro život vysoce důležitou komoditou. Proto se připravte, že jí leccos budete muset obětovat. Třeba čas, kdy nebudete kvůli uzávěrkám rušit dlouho plánovaná setkání. Ano, všichni jsme v tomto ohledu vinni, ale téměř nikdy není pozdě tuto chybu napravit a být se svými kamarády pravidelně ve spojení.

Reklama
Reklama
Reklama