skip to main content
Google

Jak produktivně strávit svůj den? Inspirujte se radami expertky z Googlu

1 minuta čtení

Všichni chceme být přes den produktivní. V návalu dennodenních starostí, hrnoucích se e-mailů, dotazů od kolegů a přání a požadavků od rodiny se nám ale produktivita může vytratit – přestaneme se soustředit na to, co jsme skutečně za ten den chtěli stihnout.

Někdy je nejlepší se pro větší produktivitu zastavit a promyslet vše, co děláme, jak trávíme svůj čas, a prostě si určit priority.

V tom by vám mohly pomoci rady od Laury Mae Martin, expertky na produktivitu z Googlu, která pomáhá lidem dělat jejich práci lépe a efektivněji.

Určete si své priority a na vše ostatní řekněte ne

Pro každý měsíc si určete priority, kterým se chcete v daném období věnovat. Napište si je na papír, do diáře, do telefonu… zkrátka tam, kde je budete mít stále na očích. To vám pomůže odmítat nepodstatné věci.

Kdykoli budete chtít něco udělat, podívejte se, zda to zapadá do vašich priorit daného měsíce. Je zároveň potřeba cvičit a říkat ne častěji. Jedině tak začnete říkat ano věcem, na kterých vám skutečně záleží.

Reklama

Udělejte si na sebe čas půl hodiny každý den

Laura Mae Martin si dopřává půlhodinovou samotu vždy na začátku pracovního dne. Dává si ji i do kalendáře, aby ostatní věděli, že ji nemají rušit. Během 30 minut si čte, pije kávu, medituje nebo hraje na piano. Cílem je se zklidnit a připravit svou mysl na celý den.

Je na vás, jakým aktivitám se budete věnovat – důležité je, abyste z půlhodinové samoty udělali pravidelnou záležitost.

Zamyslete se nad tím, co vás činí produktivními

K produktivitě může vést i den proležený u Netflixu. Ale musí to mít svůj důvod. Takovému oddechu se věnujte, když jste unavení, nic se vám nechce a potřebujete u něčeho nenáročného nabrat energii a třeba i inspiraci, abyste v práci mohli sršet nápady.

Pokud už ale máte naplánováno něco jiného, neutopte svůj plán v prokrastinaci a nenechte se rozptýlit puštěním byť jediného dílu oblíbeného seriálu.

Reklama
Reklama
Reklama