skip to main content
Forbes Insider

Jednoduchý trik, který odhalí, že se chystáte najmout správného člověka

1 minuta čtení

„Několikrát se mi stalo, že jsem přijal nového člověka a po pár týdnech se ukázalo, že jeho schopnosti nejsou tam, kde bych si představoval. Na pohovoru mi však připadal velice kompetentní a jeho životopis vypadal ideálně. Jak zjistit, že je to ten správný, ještě předtím, než nastoupí?“

Tak zní další dotaz, který jste nám poslali na Forbes Insider. Odpověď tentokrát přišla z českého fintechového startupu Roger (o příběhu jeho zakladatele jsme psali zde), kde si s tímto problémem umějí prozíravě poradit.


Adam Šoukal, CEO Rogeru

Reklama

Stačí si ještě předtím, než se na čemkoli domluvíte, daného zájemce pozvat na tři dny do firmy. Během těchto dnů, které jsou samozřejmě placené, ho zapojte do běžné činnosti v příslušném týmu a nechte ho řešit reálné úkoly.

My to tak děláme s každým, koho se chystáme přijmout, a dává nám to velmi dobrou indikaci, zda bude potřeba zkušební doba, nebo ne. Expertiza a kompetence se z naší zkušenosti během této doby odhalí.

Osvědčilo se vám při hledání toho správného člověka něco jiného? Podělte se o své know-how s ostatními. Napište svou odpověď na Insider nebo na zdravko.krstanov@forbes.cz.

Reklama
Reklama
Reklama