skip to main content

Když větrák, tak stylový. Tohle ochlazení vám byt rozhodně nezohyzdí

2 minuty čtení

V našich zeměpisných šířkách je klimatizace – alespoň za normálních okolností – zbytečná. Nemluvě o tom, jak ošklivá krabice to je a jak snadno z ní člověk nastydne.

Čtěte také: Baví vás design? Tahle ikonická křesla byste měli mít (nebo o nich alespoň vědět)

Úplně stačí rozvířit vzduch lopatkami větráku. Pokud tedy bude vypadat alespoň trochu k světu. Vsadit můžete na kusy, které jsou trochu industriální, trochu retro anebo úplně futuristické. Nemusí mrznout, stačí když vane.

MUJI USB

   

Kompaktní stolní větrák od japonské značky, která si nepotrpí na výrazný branding, ale větší důraz klade na jednoduché tvary a solidní materiály. Má dvojici inverzních lopatek, je velice tichý, úsporný a zapojuje se do USB.

Cena: 44,95 eura

Stadler Form Otto

Mírně nakloněný větrák určený k postavení přímo na podlahu. Jeho rám je zhotovený z ohýbaného bambusového dřeva z udržitelných zdrojů. Jeho autorem je švýcarský výtvarník a designér Carlo Borer.

Cena: 4490 korun

Vornado VFAN

Pořádné retro s nádechem 50. let. Nepokouší se klamat tělem – opravdu je z velké části zhotovený z poctivého kovu. Využívá původní technologii otáčení a nasávání. Vývod vzduchu spirálovitou mřížkou má za výsledek vířící a rotující proud vzduchu s dosahem až 30 metrů.

Cena: 3190 korun

Dyson AM 06

Reklama

Futuristický sympaťák nemá lopatky a je velmi tichý, přesto ale dokáže rozhánět vzduch po místnosti pozoruhodnou silou. Lze ho natáčet nejen horizontálně, ale i vychýlit nahoru a dolů. Součástí výbavy je i časovač a dálkové ovládání, které na vrcholku větráku drží silou magnetu.

Cena: 7699 korun

Stadler Form Charly Little

Svým vzhledem připomíná turbínu tryskového letadla. Designér Matti Walker usiloval o to, aby byl ventilátor flexibilní a stabilní, ve své aktuální verzi se navíc i otáčí. Bytelný podstavec je vyrobený ze zinku, lopatky jsou hliníkové. Nepřekonatelná klasika.

Cena: 3490 korun

AEG D-VL

 

Možná ho znáte spíš z barů, ale stropní ventilátor udělá neocenitelnou službu i doma. Nezabírá cenné místo a dokáže být tichý, jinými slovy ideální do ložnice. K tomu má celokovovou konstrukci. V zimě ho navíc lze přepnout na reverz, a rozhánět tak účinněji vzduch z topení.

Cena: 1999 korun

Conbox by Jiyoun Kim Studio

Tenhle elektrický větrák s matným povrchem podle designu korejského studia Jiyoun Kim, který se vyrábí v několika barevných variantách, můžete ovládat jak manuálně, tak přes speciální mobilní aplikaci. Takže se v tom horku nemusíte ani zvedat z gauče a můžete zvyšovat otáčky bez vydání zbytečné energie navíc.

Cena: 59 dolarů

Reklama
Reklama
Reklama