Aktuální vydání magazínu Forbes

Lednový Forbes: Rodina Baťových + 100 myšlenek světových byznysmenů

Pošli to dál

Vážení čtenáři,

dejte tomu 21 dní. Jednadvacet dní, kdy budete na sobě makat, odříkat si nebo se učit. Prostě si plnit všechna ta předsevzetí. A jestli se chcete fakt změnit, nic při tom neřešte. Jen vydržte. Teprve pak je čas na první malé ohlédnutí. Říká to alespoň mistr změny, muž, který radil Jaromíru Jágrovi a dnes mu naslouchají tuzemští byznysmeni – kouč Marian Jelínek.

Spolu s ním najdete v lednovém čísle spoustu inspirativních stovek. 100 myšlenek od nejúspěšnějších mužů a žen světového byznysu, začátek seriálu o 100 nejlepších věcech z Česka, protože slavíme těch 100 let republiky, a také otce a syna z rodinné firmy, která obouvá celý svět už více než 100 let.


Rodina bez háčku

Thomas George Bata a Thomas Archer Bata. Otec a syn. Nebo chcete-li vnuk a pravnuk zakladatele impéria, které nese značku Baťa. Spíše tedy Bata. Jak dnes funguje nejslavnější podnikatelská rodina s českými kořeny a proč i po 124 letech stále obouvá celý svět. Plus komiks o zakladateli Tomášovi, grafika Baťův svět, ministory nástupců ze Zlína.


Rozhodnutí

Bez nich se neposunete. Deset příběhů o lidech, kteří udělali rozhodnutí, jež jim změnilo život. Co si z nich odnesli a co můžete vy. „Chefka“ Kamu, horolezec Marek Holeček, lyžařka Šárka Strachová, mnich Roman Frič nebo šéf Bonami David Šiška. 


Gates, Bono, Helú, Musk, Zuckerberg a 95 dalších

Sto největších mozků světového byznysu a jejich myšlenky. Na sté výročí oslavy založení Forbesu jsme shromáždili nejobsáhlejší soubor autorů z oblasti byznysu: 100 podnikatelů, vizionářů a proroků kapitalismu. Zde je encyklopedie jejich myšlenek.


Kouč

Změnit se a vydržet je v době blahobytu čím dál těžší. Rozhovor s Marianem Jelínkem o cílových feťácích, edukativních cestách na hřbitov a o tom, proč je důležité vydržet 21 dní.


Když můžeš, tak musíš

Petr Sís je nejznámějším současným českým ilustrátorem a autorem dětských knížek na světě. Jak žije muž, který se setkal s Beatles, pracoval s Beach Boys i Bobem Dylanem a posledních 35 let je jeho domovem New York.


Ať vám Forbes svítí nejen prvních 21 dní, ale po celý rok!

Jarda Mašek

Čtěte také