skip to main content
Sport

Miliardové mlátičky. Fury s Wilderem se znovu porvou o titul a pak nejspíš ještě jednou

1 minuta čtení

Boxerský svět aktuálně nezná sledovanější dvojici. Američan Deontay Wilder, Brit Tyson Fury. V neděli ráno v Las Vegas se tyto obří elitní „mlátičky“ znovu postaví proti sobě. Ve hře bude titul šampiona těžké váhy organizace WBC – a spousta peněz.

Někdejší mistr světa organizací WBA, IBF, IBO a WBO Fury a současný držitel pásu WBC Wilder se poprvé utkali v prosinci 2018. Jejich souboj skončil kontroverzní remízou, přičemž pro oba šlo o první kariérní duel, který nevyhráli.

Pro mnohé fanoušky zklamání, pro oba borce ale především příležitost k dalšímu výdělku. O opakovaný zápas, který mnozí odborníci přirovnávají k legendárnímu „souboji století“ mezi Mikem Tysonem a Lennoxem Lewisem z června 2002, se zajímají i diváci, kteří box obvykle nesledují. A kde je sledovanost, tam jsou pochopitelně i peníze.

Fury s Wilderem by si za nadcházející duel mohli každý přijít až na 40 milionů dolarů (přes 900 milionů korun). Tedy na několikanásobně více než za první klání, kde se zisky obou boxerů pohybovaly v jednotkách milionů.

Reklama
Foto Reuters

Více než sympatickou odměnou to přitom skončit nemusí. Oba boxeři společně ještě ani nevkročili do ringu podruhé a už se hovoří o tom, že by se mohl uskutečnit zápas třetí.

Podle samotných aktérů existuje dohoda, která umožňuje komukoli vyžádat si jej bez ohledu na výsledek nedělního duelu. Kdo by nechtěl další miliardu?

„Domnívám se, že ty peníze jsou příliš velké na to, abych je jen tak nechal být,“ nechal se slyšet Fury. A následně si rýpl do svého soupeře: „Ve hře je dost i pro Wildera. I za cenu toho, že prohraje.“

Reklama
Reklama
Reklama