skip to main content

Na moře vypluje Hvězda, nejkrásnější jachta světa

1 minuta čtení

Má se jmenovat Hvězda, protože opravdu připomíná jednu polovinu hvězdy, která se vznáší nad hladinou. Ve středu plavidla STAR mají být čtyři výtahy, pomocí nichž se lze dostat na osm palub. A dva z prosklených výtahů vedou z proskleného podpalubí až na vyhlídku na osmé palubě.

Designér Igor Lobanov, Rus žijící v Londýně, a jeho firma Lobanov Design vymýšlejí věci, které ještě nikdo jiný neudělal. Dal dohromady návrh plavidla, které se má stát tím nejbláznivějším hotelem světa.

Lobanov

„Přemýšleli jsme o jachtingu a došli jsme k závěru, že jachty vypadají všechny stejně. Jako by moderní architektura, současný design nebo design osobních aut neměly na jachty vůbec žádný vliv,“ říká Lobanov. „Malybaev načrtl nápad a zeptal se mě, jestli by ta jachta mohla nějak takto vypadat. Podíval jsem se na skicu a dal se do práce. Ten nápad byl tak úžasný, že jsem chtěl dokázat, že z toho jachta opravdu může být.“

Tady je plán lodi (rozkliknutím jej můžete zvětšit):

STAR_CZ (3)

Má 132 metrů na délku, široká je přes 60 metrů a vnitřní prostor činí 3500 metrů čtverečních. Inženýři z britské firmy BMT Nigel Gee plavidlo navrhli na maximální rychlost 18 uzlů (tedy asi 33 kilometrů za hodinu).

Project_Star_Yacht_3

 

„STAR je zhmotnění umění a vědy 21. století,“ říká James Roy, ředitel jachtového designu BMT Nigel Gee. „Máme to štěstí, že žijeme v době, kdy je víc než kdy dříve možné skloubit technologie s odvážným designem – dobrodružní inovátoři můžou opravdu vše.“

Vizualizace: Lobanov Design