skip to main content

Nejlepší londýnské hospody a bary, které nesmíte vynechat

2 minuty čtení

Londýnská barová scéna patří dlouhá léta k absolutní světové špičce. Abyste netápali, kam zajít, až se do Spojeného království zase vydáte, požádali jsme odborníka z branže Robina Kolka – člena našeho loňského výběru 30 pod 30 a barmanažera baru Termini, který se loni stal šestým nejlepším barem světa v žebříčku World’s 50 Best Bars –, aby pro nás vytipoval ty nejzajímavější podniky.

Londýn je město, které tepe v rychlém tempu… Místa, která byla otevřená před půl rokem, už nemusí existovat. Na druhou stranu tu jsou taková, která jsou otevřená desítky let a víte, že zde budou i za dalších 20 let. Proto je doporučuji navštívit, většinou jde o podniky se skvělou atmosférou.

Robin Kolek

Rozhodně musíte navštívit hospody, jako jsou ToucanFrench House, obě najdete v Soho.

Toucan nabízí ten nejlepší guinness a širokou škálu irské whiskey, French House nenapodobitelné zážitky. Je to lokál, kde se scházejí umělci a podivíni z celého města. I proto French House ukazuji každému, kdo mě ve městě navštíví. Dáte si tam malé pivo a jen pozorujete, co se děje kolem vás.

S cocktail bary je to složité, Londýn je město s koktejlovou kulturou… Proto je tady koktejlových barů spousta! Těžko vybrat ty nejlepší…

Určitě ale nesmíte vynechat American Bar v hotelu Savoy, piano a martini vás tam dostanou a budete si připadat jako hvězda.

Reklama

Jestliže chcete zkusit něco extra zajímavého, měli byste navštívit Scout, mají tu hodně originální drinky, které jen tak někde nenajdete. Řídí se cestou 0 % waste, takže není náhodou, že jejich základnou se stal East London.

Jestliže se chcete dobře najíst i napít, doporučuji Sager and Wilde nebo Untitled. Oba vás omráčí skvělou chutí drinků a jídlem, na které jen tak nezapomenete.

Jestliže máte rádi old school hip hop, zajděte si do Satan’s Whiskers.

Naopak late night drink se super muzikou najdete v Dalstenu a jmenuje se Brilliant Corners.

Satan’s Whiskers

Když se bavíme o barech, musím zmínit i jeden coffee bar. Jmenuje se Origin a je v Shoreditchi. Pro mě je to zaručeně nejlepší espresso ve městě.

A nesmím zapomenout na náš aperitivo bar Termini, ve kterém vás rád uvidím kdykoli od 10 ráno na kávičku do večera, kdy si můžete dát negroni nebo Termini Spritz.

Reklama
Reklama
Reklama