skip to main content

Nejočekávanější původní seriály podzimu. Na co se bude svět dívat?

4 minuty čtení

Podzimní seriálová sezona sice představí nové série zavedených značek, jako je House of Cards (poprvé bez Kevina Spaceyho) nebo pecky The Deuce: Špína Manhattanu, která platí za encyklopedii historie newyorského pornoprůmyslu, štěstí u diváků ale zkusí i několik nováčků.

Tohle jsou čtyři nejslibnější z nich. A vy byste si je rozhodně neměli nechat ujít.

  • Nejpodivnější – Maniac

Velké věci se očekávají od nové minisérie Maniac režiséra Caryho Fukunagy, jenž stojí za první, stále nedostižnou sérií Temného případu. Fukunaga měl také natočit adaptaci Kingova hororu To, jeho vize ale byla prý příliš odvážná, a tak z toho sešlo.

Angažmá místo toho našel na Netflixu, kde podle všeho dostal volnou ruku k adaptaci původně norského seriálu Maniac. Za pár dní by nás tak měla čekat černohumorná analýza myslí dvou mladých lidí – Annie (Emma Stone) a Owena (Jonah Hill). Ti se chtějí zbavit svých komplexů, slabostí i psychologických diagnóz, a proto se rozhodnou podstoupit radikální léčbu v tajemné laboratoři. Asi není třeba dodávat, že se to celé trochu zvrhne.

V ukázce padají věty jako „Bolest může být zničenamysl může být vyřešena“, synopse mluví o příběhu „o strukturách lidské mysli a unikání do světa snů“. Zní to trochu, jako když Christopher Nolan promoval svůj Počátek, snad nás tedy čeká podobně nekompromisní šok.

Kde a kdy: Na Netflixu od 21. září

  • Nejdojemnější – K smíchu

Bavit publikum není to samé jako bavit se v životě. Své o tom ví moderátor dětských show Pickles v podání Jima Carreyho v novém tragikomickém seriálu K smíchu.

Jeho manželku se dvěma syny srazí kvůli rozbitému semaforu cukrářský vůz, jehož řidič si zpíval melodii z muzikálu Jesus Christ Superstar. Jeden ze synů umírá, což rodinu rozvrátí. Pickles, který vždycky v lidech viděl to dobré, by teď rád svoje dětské diváky navyklé na maňásky a kostýmy poučil i o smrti, jeho producent mu ale připomíná, že není skutečná osoba, jenom chlapík v telce.

První epizoda slibuje jímavou, avšak vtipnou podívanou, v níž se mezi existenciální otázky vklíní i souložení v kostýmech a kde režisér Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) tlumí svoje stylistické trademarky, aby nechal zazářit Jima Carreyho. Ten se v poslední době nechal slyšet, že v ničem nevidí smysl, v seriálu K smíchu ho ale klidně mohl naleznout.

Kde a kdy: K vidění na HBO GO.

  • Nejkrásnější – The First  

Stanice Hulu se v posledních letech proslavila strhujícím, mrazivým seriálem Příběh služebnice, který si pohrával s vizí budoucnosti, v níž Ameriku ovládla sadistická, militantně-náboženská sekta Synové Jákoba. V novém seriálu The First se znovu podíváme do budoucnosti, naštěstí ale do takové, v níž se lidstvo chystá kolonizovat Mars.

V hlavní roli astronauta Toma se ve své první televizní roli objeví oscarový Sean Penn. Ten se bude muset rozhodnout, zda se jako jeden z pěti dobrodruhů vydá ke hvězdám, anebo se raději postará o drogově závislou dcerku.

Ukázka svým podmanivým vizuálem dává vzpomenout na Nolanův Interstellar i Malickův Strom života, tvůrce ale prý zajímají hlavně psychologické aspekty samotné výpravy, neboť „neexistuje mnoho důvodů, proč by někdo podnikal něco tak extrémně nebezpečného“.

Kde a kdy: Na Hulu a dalších platformách od 14. září.

  • Nejhvězdnější – The Romanoffs

Aaron Eckhart, Isabelle Huppert, Diane Lane, Amanda Peet či Jack Huston. To jsou jen některá ze slavných hereckých jmen, která se objeví v osmidílné minisérii The Romanoffs.

Tajemný projekt společnosti Amazon stál 50 milionů dolarů a tvůrci slavného seriálu Mad Man ho točili na třech kontinentech. Čeká nás prý osm oddělených příběhů, které spojuje jen to, že se jejich hrdinové jmenují Romanoffovi, a tudíž by měli být potomky dávno vyvražděné ruské rodiny.

Uvidíme prý třeba příběh ženy, která je během jednoho dne v New Yorku konfrontována s každou lží, kterou kdy vyřkla, nebo story o herečce, jež se střetne se svým režisérem o to, co je realita. Těšíme se!

Kdy a kde: Na Amazonu od 12. října