skip to main content
Český byznys

Nové sídlo Kofoly vyroste v Dolních Vítkovicích. Stát má do dvou let

2 minuty čtení

Cesta za novým sídlem Kofoly v Dolní oblasti Vítkovice má další milník. Revitalizace budovy takzvaných Nových koupelen, přes které havíři vstupovali do dolu Hlubina, bude podpořena z fondů Evropské unie. Stavba by se tak měla se zhruba dvouletým zpožděním konečně rozjet.

„Naskytla se nám výjimečná příležitost stát se součástí Dolní oblasti Vítkovice, která se v posledních letech proměnila v jedinečné vzdělávací, společenské a kulturní centrum,“ uvedl René Musila z Kofoly.

„Právě zde jsme zakoupili budovu Nových koupelen, které bychom rádi vdechli nový život,“ dodal provozní ředitel a spolumajitel skupiny, jež dnes sídlí v Porubě.

Součástí připravovaného projektu bude interaktivní návštěvnická stezka, která představí historii značky i společnosti Kofola.

„Vzhledem k tomu, že jde o přestavbu památkově chráněné budovy, jejíž revitalizace nese značné náklady, těší nás, že se nám podařilo na realizaci projektu získat dotaci Integrovaného regionálního operačního programu MMR ČR. Rádi bychom s realizací začali v první polovině roku 2020,“ doplnil Musila.

Nové koupelny by se tak mohly stát další turistickou destinací v rámci Dolních Vítkovic. Dokončení prací je odhadováno do roku 2022. Kofola patří mezi největší české rodinné firmy, hlavní slovo a majetkový podíl v ní má Jannis Samaras.

Za prvních devět měsíců loňského roku utržila 4,8 miliardy korun, což je meziroční růst o necelá čtyři procenta. Ziskovost EBITDA se za stejnou dobu pohybovala nad 800 miliony korun, chladnějšímu létu navzdory.

Budova Nových koupelen před několika lety | Foto Jakub Kotzot