skip to main content

Noviny i včelí vosk. Jak si uskladnit zimní oblečení na jarní sezonu

3 minuty čtení

Na horizontu je sezona plná slunce a vysokých teplot. Jak uskladnit kabáty, kašmírové svetry nebo zimní boty, které teď pár měsíců nebudete potřebovat?

Čtěte také: Džínovina, neopren i kůže. Návrhářka radí ženám, jak se obléknout do práce

Co jste neměli celou sezonu na sobě, vyhoďte. Bez milosti. Ať už se jedná o obnošený kousek (ke kterému sice máte citový vztah, ale už si ho nikdy doopravdy neobléknete), nebo o trendy věc, kterou jste si koupili v domnění, že na ni budete mít odvahu, ale nikdy jste v ní nevyšli ven. Pryč s ní. Je totiž velmi nepravděpodobné, že ji po půl roce vybalíte s nadšením.

Noviny jsou váš nejlepší přítel. Všichni víme, že správný způsob, jak uskladnit kožené boty, je koupit si do nich dřevěná kopyta (zvolte cedrová), nanést na ně vrstvu včelího vosku, uložit každou zvlášť do bavlněného obalu a následně do krabice.

Ale co s teniskami? V tomto případě použijte noviny, kterými vycpěte vnitřní část boty. Tím zajistíte, že i po půl roce bude mít správný tvar.

Tip: Není dobrý nápad uložit všechny zimní boty najednou. Například pár pérek se rozhodně v botníku vyplatí i v následujících týdnech. Jak je nosit? Vezměte si příklad třeba z Davida Beckhama. Ten ví, jak v nich vypadat dobře celoročně.

Oblečení můžete prodat či darovat na charitu, takže nakonec vás může ještě hřát dobrý pocit, že jste někomu udělali radost. Pocit k nezaplacení.

Všechno vyperte. Nebo dejte do čistírny. Vše by před uložením mělo být v top stavu. Pokud není a oblečení má nějaký kaz, který už nelze opravit, vraťte se obratem k bodu jedna.

Reklama

Tip: Kašmír je nejlepší prát ve vlažné vodě šamponem na vlasy.

Investujte do dřevěných ramínek. Ano, zaberou víc místa ve skříni než kovová, která dostanete v čistírně. Ale i to má několik výhod – možná zaberou víc místa, ale udrží víc oblečení. Na jeden kus můžete pověsit i dva kabáty či několik košil. A zadruhé – prostě a jednoduše vypadají dobře.

A pozor. Dřevěná ramínka na kabáty a saka mají být širší, tím zajistíte, že tvar ramen zůstane i po několika měsících správě klenutý.

Svetry nevěšte, ale skládejte. To platí celoročně. Pokud pleteninu pověsíte na ramínko, vyvěsí se a začne ztrácet tvar. To nechcete. A nechcete to obzvlášť zjistit na podzim a běžet rychle v triku do obchodu. Takže znovu a naposledy – svetry se nikdy nevěší na ramínko. Nikdy.

Zbavte se molů. Kašmírové a vlněné kousky uložte do speciálního vakuového obalu. Tím zajistíte, že se k nim v žádném případě žádný mol nedostane.

Čtěte také: Spisovky, totes a messenger. Taškový průvodce úspěšného muže

Udělali jste místo? Zaplňte ho. Zazimované kousky jste pečlivě uložili, teď je čas na jejich místo pořídit několik nových. Začněte tím, že si dokoupíte základní stavební kameny. Bílou košili, kvalitní černé a bílé triko, svetr, spodní prádlo a ponožky. Je přece fajn začít novou sezonu fresh.

Blahopřejeme. Váš šatník je připravený na jaro, takže teď už můžete být s čistým svědomím i vy.

Reklama
Reklama
Reklama