Česká herní platforma Gamee hlásí nového majitele –⁠ projekt Boženy Řežáb, Miroslava Chmelky, Jana Částka a Lukáše Stibora kupuje hongkongská videoherní společnost Animoca. Ta za Gamee zaplatila čtyři miliony eur a další až jeden milion eur je ve hře v případě, že firma splní jisté milníky stran tržeb a ziskovosti. Celkem tak hodnota transakce může přesáhnout 133 milionů korun.

Animoca, známá primárně pro své mobilní hry The Sandbox nebo Crazy Kings, uvádí, že pro ni akvizice českého projektu představuje významné posílení v oblasti webového jazyku HTML5, v němž je tým Gamee kovaný. Hongkongská společnost zároveň získává portfolio 80 her, 13 milionů registrovaných a 1,3 milionu měsíčně aktivních uživatelů, jimiž se Gamee pyšní. Platforma zároveň není zadlužená a na účtech má 700 tisíc eur.

„Součástí Animoca Brands jsme se stali, abychom se stali silnějšími a získali partnera, se kterým můžeme stavět báječné produkty,“ napsala k transakci na svém LinkedInu CEO Božena Řežáb. „Sdílíme společně vizi, jak by budoucnost herní zábavy a technologií měla vypadat,“ dodala.

Společnost Gamee vznikla před pěti lety s ambicemi vytvořit novou „herní sociální síť“. Český počin tak na jednom místě sdružuje hráče, herní vývojáře a globální značky a byl například jedním z prvních, který spustil hry na populární chatovací platformě Telegram, která si postupně z Ruska našla cestu do celého světa.

Pro tým Gamee se podle Boženy Řežáb nic nemění a všichni (Lukáš Stibor v Gamee přestal působit na konci loňského roku) včetně jí samotné pokračují pod novým vlastníkem. „Změnili se opravdu jen akcionáři,“ směje se do telefonu žena, která dříve působila v české pobočce Googlu či v projektu Bezrealitky.

Správného strategického partnera si firma z pražského Rašínova nábřeží vybírala relativně dlouho a osudným se v tomto ohledu stalo setkání na jedné z herních akcí.

„Okamžitě jsem věděla, že jsme se zakladatelem Animoca Brands Yat Siu na stejné vlně, je to disruptor jako my. Navíc k firmám z portfolia přistupuje dost nezávisle, je to jako spousta startupů pod jednou střechou, žádný holding,“ pochvaluje si Božena Řežáb.

Gamee pomohl investičně zažehnout její manžel Jan Řežáb, který do projektu při startu vložil necelých 15 milionů korun. Z venture kapitálového světa se na Gamee úspěšně svezli britští Index Ventures i čeští Credo Ventures.