Podcasty

Odebírat na soundcloud

1) Přes podcastovou aplikaci
Zařízení iOs, Windows Phone i Android mají vlastní podcastovou aplikaci, ve které najdete naše podcasty jednoduše pomocí vyhledávání: hledejte Forbes Česko nebo Forbes Radio.

2) Pokud chcete naše podcasty poslouchat přímo na webu, najdete je na forbes.cz/podcasty nebo na Soundcloudu.

Jak se stát cukrářem: Podcast s Lukášem Skálou

Jaká je denní rutina vyhlášeného cukráře, co je pro něj důležité při hledání nových spolupracovníků a co jsou nejdůležitější atributy k vedení pracovního kolektivu? Poslechněte si celý podcast.

Forbes Byznys podcast - Jan Bednář (ShipMonk)

Jak se stát ředitelem Skautského institutu: Podcast s Milošem Říhou

Jak vás může skauting ovlivnit v tom, jaký jste lídr? Proč je skaut tak unikátní kolektiv a můžete začít chodit do skauta i když jej vám třicet, čtyřicet, padesát? 

Forbes Byznys podcast - Libor Winkler

Se kterými dalšími mecenáši je Libor Winkler v úzkém kontaktu? Které projekty podporuje a co by přál české společnosti, aby si v novém roce vzala k srdci?

Jak se stát kadeřníkem, maskérem a jáhnem: Podcast s Janem Špilarem

Jak se z řadového maskéra probojoval do šéfmaskérny filmu Amadeus? Proč nevyužil nabídku jít do Hollywoodu? Proč stříhá bez bot, nepovažuje se za úspěšného podnikatele a jaký zážitek ho přivedl k církvi?

Jak se stát guvernérem: Podcast se Zdeňkem Tůmou

V novém seriálu Jak se stát se ptáme Čechů a Češek z byznysu, sportu nebo designu, jak se dostali ve svém oboru až na úplnou špičku. Kudy přesně vedla jejich cesta k úspěchu a co všechno jim přinesla. První díl se Zdeňkem Tůmou. 

Forbes Byznys podcast: Rudolf Čihák (IdeaSense)

Rudolf Čihák si prošel několika velkými korporacemi, aby si nakonec založil agenturu IdeaSense, která pro ně vytváří inovace. Ta za šest let existence navrhla například nové typy platebních karet, podobu retailového prostoru či portál pro obchodování s nemovitostmi.

Forbes Byznys podcast: Vít Endler

Vít Endler se dlouhá léta pohyboval ve světě internetového byznysu – vybudoval polskou pobočku e-shopu Mall a následně dva roky řídil českého e-commerce obra Mall.cz.

Uvolnily jsme cestu silné řece, říkají Ester a Josefina

Kreativní duo Ester Geislerovou a Josefinu Bakošovou zná každý díky projektu Terapie sdílením, kdy na sociálních sítích sdílí někdy vtipné a někdy melancholické rozchodové vztahové hlášky. Původně je dala dohromady touha vytvářet netradiční doplňky a oblečení.

Forbes Byznys podcast: Petr Kováčik (Skrz.cz)

„Rozhodl jsem skončit, protože jsem uznal, že mám ve firmě lidi, kterým to mohu předat. I já sám bych po sedmi letech chtěl nějakou změnu,“ říká třiatřicetiletý internetový podnikatel Petr Kováčik.

Forbes Byznys podcast: Karel Tlusťák (ROI Hunter)

Jak náročná je úzká spolupráce s Facebookem a jaká úskalí a benefity přináší? Existuje zlaté pravidlo při zadávání kampaně na sociálních sítích? A kdy je lepší zadat online reklamu na Facebooku a kdy na Googlu? Vše se dozvíte z podcastu.

Forbes Byznys podcast: Jan Kanzelsberger ml.

Nevymírají kvůli knihkupeckým řetězcům nezávislá knihkupectví? Co musí umět dnešní prodavač knih a proč Jan Kanzelsberger ml. věří, že papírová kniha nevymře a naopak jí dnešní doba nahrává? To vše v podcastu.

Forbes Byznys podcast: Přemysl Rubeš (Bohemia Venture Capital)

„Lidé na prestižních školách věnují spoustu let života tvrdému studiu, aby se pak danému tématu vůbec nevěnovali a skončili někde v korporaci. Snažím se jim na přednáškách vysvětlit, že své schopnosti a znalosti mohou naplno využít v dnešním technologicko-startupovém světě,“ vysvětluje investor Přemysl Rubeš.

Forbes Byznys podcast: Pavol Krúpa

„Můj přístup je založený na reálném základě… Vstupuji tam, kde si myslím, že je daná společnost na základě určitých atributů podhodnocená nebo její management činí kroky, které ji poškozují,“ vysvětluje Krúpa, který letos v létě opustil svou společnost Arca Capital.

Příběh šéfa Fundliftu: z problémového studenta úspěšným finančníkem

Forbes Byznys podcast: Martina Vítková (NWT)

Za zlínským holdingem NWT, jehož obrat loni činil dvě miliardy korun a který svým záběrem zasahuje od výstavby skleníků přes realitní development až ke 3D tisku, stojí manželé Martina a David Vítkovi.

Forbes Byznys podcast: Jakub Hodboď

Jakubu Hodboďovi je třiatřicet, žije v New Yorku a už osm let pracuje pro reklamní agenturu Ogilvy. Za tu dobu se z české pobočky díky své kampani pro Air Bank dostal do Belgie a odtud zase díky kampani pro tamní Tourism Vlaanderen (obdoba českého Czech Tourismu) do New Yorku

Forbes Byznys podcast: Martin Kasa

Vnímá Martin Kasa nedávné partnerství Rohlíku a Benu jako konkurenci? Jakou roli hrají v byznysu Pilulky data? A jakým způsobem se do firmy přitahují talentovaní lidé?

Forbes 30 pod 30 podcast: barman Robin Kolek

Jak těžké bylo pro rodáka ze zapadlého městečka uchytit se v srdci mnohamilionové metropole? Co je potřeba k tomu, aby člověk od základu změnil svou kariéru? A jak se liší vyspělá britská barová kultura od té české?

Forbes Byznys podcast: Jana Zielinski a Jiří Macek (Designblok)

Co musí mít nový výrobek, aby byl opravdu úspěšný? Co je největší výzvou designérů do budoucna? Jak se zakladatelé Designbloku vypořádávají s kritikou, že je přehlídka čím dál komerčnější? A proč má podle nich český design obří ekonomický potenciál?

Forbes 30 pod 30 podcast: Petr Rieger (Carlyle Group)

Jak náročný je Riegerův pracovní režim? Proč pro angažmá ve finančním epicentru česká vysoká škola nestačí? A jak velkou roli hrají v jeho oboru soft skills?

Forbes Byznys podcast: Tomáš Havryluk (Alza.cz)

Jak se v dvacetimiliardové firmě udržuje pružnost? Co pro Alzu znamenají inovace? Podle čeho se rozhoduje, kterou další zemi obsadí? A rozjede také vlastní televizi?

Forbes Byznys podcast: Alex Ilyash (DaVinci TS)

Jaké jsou největší výzvy při řízení mladé rychle rostoucí firmy? Co Alexe Ilyashe naučil měsíční pobyt v Silicon Valley? A proč mu nedělají vrásky velcí hráči jako Booking.com?

Forbes Byznys podcast: Petr Liesner (Bibloo)

Jakými kroky se chce Bibloo dostat do zisku? Jak rychle roste v porovnání s celým online trhem s módou? A jak těžké je z jednoho skladu v Praze na Zličíně logisticky obsloužit celou Evropu?

Forbes Byznys podcast: Kateřina Zychová (Verdi Capital)

Kde jsou podle Kateřiny Zychové příležitosti, jež většina investorů přehlíží? Proč fandí Pandoře, zatímco u Tesly sází na strmý pád? A do čeho by podle ní měli dávat peníze drobní investoři?

Forbes Byznys podcast: František Bostl (Starteepo)

Proč si František Bostl myslí, že smart money ve většině případů nefungují? V čem je pro malé a střední firmy výhodné být na burze? A jak složité je vaši firmu na burzu dostat a jaké náklady a jakou byrokracii celý proces přináší? 

Forbes Byznys podcast: Vít Šubert (UP21)

Jak těžké je být úspěšný v dnešním startupovém světě? Který z projektů inkubátoru UP21 má šanci stát se unicornem a co na oplátku očekává od svých startupistů? Proč UP21 zajímají i projekty ve fázi nápadů?  A na čem startupy nejčastěji troskotají?

Forbes Byznys podcast: Karel Janeček

Kde má Karel Janeček uloženou většinu peněz? Jak chce monetizovat inkubátor UP21? A proč investuje miliony korun do tělocvičen?

Forbes Byznys podcast: Tomáš Jiroušek (Springtide Ventures)

Springtide Ventures miliardáře Karla Komárka vybočují z řady. Žádné limity na investice, žádné cizí peníze, žádný vnější tlak. Skupina KKCG, do jejíhož investičního ramene Springtide Ventures spadají, drží aktiva v hodnotě 4,6 miliardy eur (Sazka, MND a další), a tak si nezvyklou VC strategii nepochybně může dovolit.

Forbes Byznys podcast: Marie Havlíčková (Slevomat)

"Ve Slevomatu se změnilo naprosto všechno kromě jeho názvu," potvrzuje Marie Havlíčková. "Sleva je jen jednou z přidaných hodnot, které zákazníkovi poskytujeme. Tuto přidanou hodnotu nechceme rušit, určitá sleva tam vždy bude, ale k tomu dáváme další přidané hodnoty typu ušetření času či pohodlí," dodává s tím, že rebranding úspěšně prodané značky nechystá.

Rozhodni.se: Pavlína Louženská (#Holkyzmarketingu)

Pavlína Louženská se z učitelky angličtiny stala markeťačkou ve startupech, ve třiceti marketingovou ředitelkou ZOOT a nyní, o tři roky později, stratégem agentury 2Fresh. K tomu zasedá ve správní radě Transparency International, píše oblíbený blog a vede ženskou platformu #Holkyzmarketingu.

Forbes 30 pod 30: Tomáš Gogár (Rossum)

Misí českého startupu Rossum je automatizovat ruční zadávání dat, k čemuž pomocí neuronových sítí cvičí svou umělou inteligenci. Pro začátek si startup vybral faktury, kterých se za jeden den po světě vymění miliarda.

Forbes Byznys podcast: Michal Hrabí (Phonexia)

"Hlas je velmi zajímavý kanál pro potvrzení identity. Existuje asi 600 jeho parametrů," vysvětluje Michal Hrabí, šéf brněnské firmy Phonexia, zaměřující se na přepis řeči a hlasovou biometrii, tedy identifikaci mluvčího podle hlasu. 

Rozhodni.se: Šperkařka Lenka Kerlická (27Jewellery)

Lenka Kerlická zrovna ukončila pedagogickou fakultu a v pražských Modřanech začala vyučovat děti na prvním stupni základky. A k tomu si doma po nocích kreslila a tvořila. Bavilo ji hrát si se sklem a kovy, experimentovat, vymýšlet. Místo k tabuli ji to totiž táhlo spíš do šperkařské dílny...

Forbes 30 pod 30 podcast: Spisovatel Jaroslav Kalfař

Jaroslav Kalfař, spisovatel s českými kořeny, od svých 15 let žije ve Spojených státech.
Jeho knižní debut, filozofický sci-fi román Kosmonaut z Čech, který vyšel v roce 2016 nejprve v angličtině a poté byl přeložen do několika světových jazyků, zaujal jak kritickou, tak čtenářskou oblast.

Forbes 30 pod 30 podcast: Tenorista Petr Nekoranec

Šestadvacetiletý tenorista Petr Nekoranec patří k nejnadějnějším pěveckým talentům v Česku. Absolvent klasického zpěvu na konzervatoři dva roky získával zkušenosti v Bavorské státní opeře a v roce 2016 se jako první Čech stal členem dvouletého Lindemannova programu Metropolitní opery v New Yorku pro mladé mimořádně talentované umělce.

Forbes Byznys podcast: Miloš Sochor (Y Soft)

„Uzavřeli jsme fond Y Soft Ventures 1, jak jej pracovně nazýváme, a nyní dáváme dohromady peníze na druhou fázi. Míříme někam na 200 milionů korun,“ říká managing partner investiční divize Y Softu Miloš Sochor.

Nejsme jen taxi, vizí je řešit celkovou mobilitu, říká šéf českého Taxify

Forbes Byznys podcast: Vít Endler

Internetový podnikatel Pavel Matoušek, mimo jiné spoluzakladatel Ukažse.cz, HyperSlevy.cz nebo Hyperzboží.cz, internetovou scénu nejvíce zaujal asi před pěti lety, když nadvakrát prodal své „dítě“ – server AAAPoptávka, který budoval od roku 2006 a nakonec jej od něj koupilo vydavatelství MAFRA.

Rozhodni.se podcast: Monika Benešová

Je rok 2016. Šestadvacetiletá dívka trpí vážnými zažívacími potížemi, o kterých se stydí mluvit. Nikam nechodí, drží se doma, trápí se a cpe do sebe prášky. "Takhle to přece dál nejde," honí se Monice Benešové při tom hlavou. Střih. Jaro 2017. Benešová právě nasedá do letadla do Ameriky. Míří na Pacific Crest Trail neboli Pacifickou hřebenovku - jednu z nejtěžších pěších tras na světě.

Forbes Byznys podcast: Josef Matějka (CZC)

Zakladatel internetového obchodu s eletronikou CZC Josef Matějka je geek, investor a jedna z nejzásadnějších postav české e-commerce. Po prodeji CZC do rukou Mall Group v roce 2016 se však ze zakladatele-podnikatele transformoval do role investora.

Forbes Byznys podcast: Martin Konop (Rockaway Ventures)

Do startupové divize Rockaway Ventures přišel před necelými třemi měsíci z amerického startupu s globálními ambicemi a dnes Martin Konop dohlíží na výkony celkem šesti firem z investičního portfolia Rockaway Ventures, kam patří například úspěšné Brand Embassy Víta Horkého nebo náborová platforma IT pracovníků Techloop.io.

Forbes Byznys podcast: Lucie Brešová (Kiwi.com)

Co se naučíte při řízení firmy, která tak dramaticky roste? Jak se nabírá 500 lidí za rok? Protože jsme si kladli nejen tyto otázky, vyrazili jsme udělat podcast s Lucií Brešovou, bývalou výkonnou šéfkou startupu Kiwi.com.

Forbes Byznys podcast: David Pátek (Neeco)

Česká firma Neeco pod sebou sdružuje na 30 firem a mezi její zákazníky patří velké bankovní domy, telefonní operátoři, ale také  závodní svátky formule 1 nebo Moto GP, soukromí klienti v podobě arabských šejků nebo naopak veřejná sféra jako ministerstva či samotná města. Za devět let ji od nuly a v tichosti vybudoval český podnikatel David Pátek.

Forbes 30 pod 30: Michal Dolejš (Charvát Group)

Michal Dolejš ještě před třicítkou začal dohlížet na fungování osmi fabrik v Česku a na Slovensku, které dohromady zaměstnávají na 800 lidí a generují tržby přes 1,5 miliardy korun. Charvát Group své výrobky dodává firmám jako Aero Vodochody, Caterpillar či Liebherr.

Forbes 30 pod 30 podcast: Dora Pružincová (Y&R)

Znáte mrzutého kocoura z reklamy na GE Money Bank (dnes Monetu)? Silné příběhy o tom, že když ve vás někdo věří, dokážete víc? A co spot, kteří říká, že jsme za minulého režimu sami byli uprchlíci? Hlavou nejen těchto reklam je devětadvacetieletá Dora Pružincová, členka letošního výběru 30 pod 30.

Forbes 30 pod 30: Zpěvačka Lenny

Všichni mi říkali, že abyste měli o čem psát, musíte něco zažít na vlastní kůži. Dřív jsem tomu tolik nevěřila, ale teď už vnímám, že je osobní prožitek pro moji muziku cenný. Takže nové album bude o něco temnější,“ říká zpěvačka Lenny, která se svou hudbou slaví úspěch i za hranicemi Česka. 

Forbes Byznys podcast: Kamil Demuth (Scuk.cz)

Český foodie portál Scuk v polovině března prošel zásadní změnou, vlastnickou i strategickou. Od zakladatele Martin Kuciela alias Pana Cuketky ho za blíže nespecifikovaných podmínek koupil exinvestiční manažer Mitonu Kamil Demuth. Jaké má plány?

Forbes 30 pod 30 podcast: Jan Pichl (Alquist AI)

Doktorand Jan Pichl z Českého vysokého učení technického v Praze byl jedním z pětičlenného týmu, který loni získal stříbro v celosvětové soutěži Amazon Alexa Prize od amerického e-commerce gigantu. V ní šlo o to, vytvořit chatbota, který bude v hlasové konverzaci co nejvěrněji komunikovat s kterýmkoli člověkem.

Forbes Byznys podcast: Ondřej Bartoš (Credo Ventures)

„Silicon Valley se nemůže zrodit tak, že se nějaká vláda rozhodne, že ho vybuduje. Muselo by někde vzniknout podobně silné centrum, kde se sdruží dostatek mimořádně úspěšných projektů, firem a lidí… Ale já na to spíš nevěřím," říká investor Ondřej Bartoš v dalším díle Forbes Byznys podcastu.

Forbes Byznys Podcast – Václav Pavlečka

Může v Česku vzniknout globální jednorožec? Měli bychom se připravit na splasknutí startupové bubliny? A proč se AirVentures snaží budovat sdružení českých investorů? Nejen to si poslechněte v dalším podcastu Forbes Česko.

Forbes Byznys Podcast - Filip Mikschik, Zdeněk Cendra

Jste vývojář programující v jazyce JavaScript s bydlištěm v Praze, máte pět let praxe a preferujete pracovní poměr na fulltime? Pak vám gratulujeme - o zaměstnání nouzi mít rozhodně nebudete, jelikož právě o vás se dnes české technologické firmy nejvíce perou.

Forbes Byznys podcast: Michal Mička (Capital 2 Human)

Na investorskou scénu vtrhl loni jako neřízená střela. To když teprve ve svých 30 letech začal nakupovat podíly v českých firmách, jako je Liftago, Favorit nebo Pietro Filipi. Do každé z nich nalil desítky milionů korun.

Forbes 30 pod 30 podcast: režisér Marcus Krug (Oneman Show)

„To, co my (OMS) jsme v ČR, je on (Sacha Cohen) ve světě. Profesionální průserář, kterého se bojí pozvat na Oscary,“ říká Krug, který se chtěl s Cohenem setkat kvůli tomu, aby od něj dostal feedback ohledně svých dalších plánů.

Forbes 30 pod 30: Žofie Dařbujánová (Mydy Rabycad)

Zpěvačka a herečka Žofie Dařbujánová má za sebou perný rok. Hlavně díky kapele Mydy Rabycad, pro kterou nejenom zpívá, ale i píše texty. Během náročné festivalové sezony s ní stihla vyjet do Spojených států a Kanady a ještě při tom s kolegy kapelníky přichystat svým fanouškům nové album M.Y.D.Y., které pokřtili v listopadu v pražské Lucerně.

Forbes Startup podcast s Rekoly, Ofem a Prahou o bikesharingu

Vítek Ježek za Rekola, Jakub Ditrich za Ofo a Sylva Švihelová, specialistka na rozvoj dopravy Magistrátu hlavního města Prahy, o budoucnosti bikesharingu v Praze.

Forbes 30 pod 30 podcast: herečka Eva Josefíková

Eva Josefíková patří ve své generaci mezi nejnadějnější herecké talenty. Ve svých 27 letech má na svém kontě nominaci na Českého lva za film Fair Play (2014), vedle filmových střídá i zajímavé televizní a divadelní role a pustila se také do dabingu – momentálně už podruhé propůjčuje svůj hlas postavě Rey v nových Star Wars.

Forbes 30 pod 30 podcast: David Šiška (Bonami)

Davidovi Šiškovi se i přes počáteční neúspěch se startupovým projektem Universator v kariéře daří. Díky zmíněnému "fuck-upu" se poznal s jedním ze zakladatelů a partnerů investiční skupiny Miton Ondřejem Raškou a i díky tomu dnes může vést e-shop, který letos plánuje na tržbách překonat 700 milionů korun.

Forbes Byznys podcast: David Špinar (Miton)

Jak se dostat se svým projektem k investorům z Mitonu? Kde je nejlépe oslovit a co očekávat, že bude Miton za jejich projekt požadovat? To vše jsme probírali v podcastu s Davidem Špinarem, CEO české investiční skupiny.

Forbes Next podcast: Lukáš Jelínek (Dimension Data)

Jihoafrická firma Dimension Data, která má v pelotonu svůj stejnojmenný tým, v posledních letech zdigitalizovala Tour de France a zpřehlednila tak divákům, insiderům i samotným účastníkům dění v každé etapě.

Forbes Startup Podcast: Lenka Kučerová (Starlift)

Pasivita, pohodlnost a nezájem o dění kolem sebe. Tak nějak vidí české studenty Lenka Kučerová, která patří mezi ostřílené tváře české startupové scény. Po zkušenostech z agentury Czechinvest a startupových akcelerátorů Wayra či StartupYard se totiž nyní snaží v programu Starlift pomoci technologicky zdatným studentům se stáží v zahraničních firmách.

Forbes Next podcast: Pavel Konečný (Neuron Soundware)

Správně vytrénovaná umělá inteligence dokáže analyzovat zvuk s větší přesností, na větší škále a nikdy se neunaví. Český startup Neuron Soundware sází na to, že dokáže pomocí neuronových sítí rozpoznat, že je se sledovanými mechanickými zařízeními něco v nepořádku. A někdy i rozpozná co.

Forbes 30 pod 30 podcast: Pavel Baranyk (Google)

Gmail, Google Drive, Google Calendar… Tyhle a další aplikace zaměřené na produktivitu má v Googlu jako šéf divize Growth Marketing, Gmail and Calendar na starosti Pavel Baranyk. 

Forbes 30 pod 30: Michal Šmída (Twisto)

"Proč Polsko? Svou silnou stránku vidíme ve východní Evropě. Polsko je populačně čtyřikrát větší než Česko, e-commerce tam roste o 20 až 25 procent ročně, ale zase nejsme naivní, ten trh je velmi konkurenční," vysvětluje Michal Šmída, proč si pro expanzi zvolili sousední Polsko.

Forbes Next podcast s Liftago: Uvažujeme o stávce slušných taxikářů

Forbes NEXT podcast: Michal Stachník (Cisco)

„Zmizel perimetr. Už nejste za zdí, kde máte svoje IT a jen svoje zařízení a neříkáte, kdo může dovnitř a kdo ven. Bráníte otevřené pole a nevíte, z jaké strany přijde útok,“ říká CEO Cisco ČR, Michal Stachník. 

Forbes 30 pod 30 podcast: Marek Sacha (Cera)

Jeho zdravotnický startup Cera, který založil ve Velké Británii, časopis Wired ocenil jako jednu z nejlepších zdravotnických inovací roku 2016.

Forbes Next podcast: Designér Otto Fabri

Jaké bylo dělat pro Elona Muska, jak s ním komunikoval, jak se liší evropský přístup k elektromobilům od amerického, proč se jeho práci dá říkat „inženýr funkčnosti“, proč si objednal Tesla Model 3 a stále jezdí osmiválcovou corvettou?

Forbes 30 pod 30: Horolezec Adam Ondra

Adamovi Ondrovi se podařilo proměnit velký sen ve skutečnost. Jako jediný v Česku se dokáže tímto sportem uživit a mluví se o něm jako o nejlepším lezci současnosti.

 

Forbes 30 pod 30: Sládek Adam Matuška

"První a asi nejsilnější moment s ochutnávkou piva byl, když jsem jako malý kluk zajel s otcem do nejstaršího pivovaru na světě Weihenstephan, abych ochutnal pšeničné pivo. Vonělo po banánech a hřebíčku a na stole zářilo jako pochodeň," vzpomíná Adam Matuška.

Forbes 30 pod 30: Marcel Gecov

Tenhle původně úspěšný český fotbalista, který se stal vicemistrem světa ve fotbalu hráčů do 20 let, hrál doma za Slavii, ale i v Anglii, Belgii či Polsku, se vloni rozhodl definitivně vyměnit dres a kopačky za kariéru spolumajitele architektonického studia Delicode a developera. 

Forbes 30 pod 30 podcast: Adam Řehák (Bohemia Paper)

Mladý podnikatel řídí tiskárnu na úpatí Řípu, jež jako jedna z posledních v Evropě používá techniku hlubotisku a vyrábí ruční papír.

Forbes 30 pod 30: Veronika Bratrychová

Podcast o mladé designérce a ilustrátorce, která získala ocenění v rámci Národní ceny za studentský design a v současné době se věnuje navrhování oboustranných velkoformátových dětských dek, které prodává ve vybraných pražských kamenných prodejnách.

Forbes 30 pod 30 podcast: Adam Podhola (Zachraň jídlo)

"Chcete ročně ušetřit aspoň 22 tisíc korun? Tady je návod: neplýtvejte jídlem," radí ostatním Adam Podhola, profesionální záchranář jídla.

Forbes 30 pod 30: Filip Horký

Filip Horký se mezi českými novináři dokázal prosadit už v dost útlém věku a dnes patří mezi nejvýraznější mladé tváře české mediální scény.

Forbes 30 pod 30: Do Thu Trang

"Podnikání je typickým znakem naší kultury. Ve Vietnamu má téměř každý ve svém domě nějakou živnost, nějaký obchod. Je to jednoduché, prodávat umí každý. Žvýkačky může prodávat jak babička, tak nejstarší syn, který přijde ze školy a má čas," vysvětluje blogerka Do Thu Trang důvod, proč má v Česku tolik Vietnamců právě večerky.

Forbes How-to podcast: Co dělat, když vám Facebook a Google "blokne" byznys

Jak se o tom dozvíte (pokud vůbec) a kam by měly směřovat vaše první kroky, abyste dospěli k rychlému řešení a omezili tím negativní dopad na váš byznys?

Forbes 30 pod 30: Barmanka Wendy Stoklasová

"Moje role je teď péče o klienty a budování image naší značky ve světě," přibližuje Wendy Stoklasová svou práci pro luxusní londýnský bar Oblix.

Forbes 30 pod 30: Vít Ježek (Rekola)

"Snažím se udělat aspoň jednu chybu denně, to tě posune nejvíc," říká Vítek Ježek.

Forbes 30 pod 30: Kamila Boudová, módní revolucionářka

"Člověk na sobě nemusí mít zrovna hodinky Patek Philippe, parfém od Chanelu nebo jezdit ve Ferrari, aby si připadal dobře. Můžete být "cool", aniž byste měli na účtě hromadu peněz a doma spoustu věcí," říká módní revolucionářka Boudová.

Forbes 30 pod 30 podcast: Lukáš Žďárský & Jakub Zajíc

Tahle akční dvojice společně rozjela tři populární pražské podniky, o které se teď starají: Radlickou kulturní sportovnu, Kavárnu, co hledá jméno a nejnověji Vnitroblock. Jak se chtějí posunout za hranice Česka?

Forbes 30 pod 30: Alex Monhartová

Mladá návrhářka se svými luxusními pánskými batohy slaví úspěch. 

Forbes 30 pod 30 podcast: Iva Burkertová (Odivi)

První podcast ze série Forbes 30 pod 30, ve kterých vám budeme postupně představovat úspěšné lidi z letošního, už čtvrtého ročníku našeho výběru. 

Forbes Next podcast: Lubo Smid (STRV)

Forbes Next podcast: Jak Češi naskočili na vlnu internetu věcí a jedou

Sewio Milana Šimka vzniklo původně jako diplomová práce na univerzitě VUT. Posléze ho nastartovala zakázka pro Evropskou vesmírnou agenturu a dnes je jeden z nejnadějnějších českých startupů.

Forbes Next Podcast: Oliver Dlouhý

"Většina podnikatelských plánů začíná s určitou naivitou, určitě je to těžší, než si to člověk představuje na startu," říká v podcastu Oliver Dlouhý (Kiwi.com).

Forbes Next Podcast - Pavel Křižanovský

Jak by mělo chytré město vlastně vypadat? V čem všem nám dokážou senzory v asfaltu, čidla na sloupech nebo kamery "s mozkem" pomoci? Jak pomůžou chytré autobusy Barceloně k úspoře 25 milionů eur? Pavel Křižanovský je hostem druhého dílu podcastu Forbes Next.

Forbes Next Podcast: Ondřej Fryc

S Ondřejem Frycem jsme probrali českou startupovou scénu, jeho investice, technologie budoucnosti či to, jak mu funguje jeho bullshit detektor.

Forbes Podcast: Genografické testování v Genomacu

Genealog Jan Zástěra o genetickém testování.

Forbes Podcast: Cestovatelka Markéta Gebarovská

Během šesti let procestovala více než 60 zemí, vystřídala 30 druhů povolání, pila dešťovou vodu, potápěla se se žraloky, naučila se surfovat, řídit traktor nebo žít absolutně odříznutá od civilizace uprostřed kanadských velehor.

Pavel Moric o svém tripu po Sahaře

Pavel Moric je sedminásobný mistr republiky v karate a zakladatel klubu Karate Vision, který letos oslaví 15 let a který už odchoval mistra republiky i dorosteneckého mistra světa. Aby Moric lépe poznal své já, vyrazil před lety na sedmidenní pochod Saharou a pro Forbes.cz popisuje, jak hlubokou zkušenost uprostřed písečné nicoty prožil.