skip to main content

Přemýšlíte nad netradičním kurzem vaření? Navštivte skalní město Petra

1 minuta čtení

Přiznejme si to. Je jen jeden důvod, proč se vypravit do jordánské Petry. A je pořádně dobrý – vidět tohle neobyčejné starověké město (světovou památku UNESCO) vytesané do červeného pískovce na vlastní oči.

Místo jsem navštívila loni v únoru se svými syny a byli jsme nadšeni. Procházet se mezi starověkými památkami ale nemůžete donekonečna a během večera či noci můžete mít docela dlouhou chvíli.

Například naše denní aktivity skončily okolo 4. hodiny odpoledne, ale ještě jsme se necítili na to, vrátit se do hotelového pokoje. I přes lehké vyčerpání jsme se rozhodli zamířit do města a navštívit známou kuchařskou školu Petra Kitchen. Ujali se nás anglicky mluvící šéfkuchaři a poskytli nám krátký úvod do jordánské kuchyně.

petra done

Reklama

Petra Kitchen nabízí různé druhy aktivit, kromě nočního vaření třeba 5denní kurz základů jordánského vaření, během kterých vás místní kuchaři vezmou i na nákupy na tradiční trhy.

V průběhu nočního kurzu nás jeho vedoucí rozdělili do skupin, které měly vytvořit jednu nebo dvě večerní delikatesy. Během pití místního vína jsme dostali několik úkolů – nenáročných, především šlo o to, něco krájet.

Večeře byla vydatná a sestávala z tradiční čočkové polévky s kmínem, pečeného masa se sezamovou pastou tahini a nespočtu salátů. Navzdory tomu, že ingredience byly poměrně základní, bylo jídlo úžasné. Jídlo jsme zakončili tradičními jordánskými sušenkami a velice silnou kávou. Tento zážitek mohu jedině doporučit!

Reklama
Reklama
Reklama