Jasně, všichni máme spoustu práce a všichni jsme zaneprázdnění. Otázka ale je, zda si tuhle informaci nenechat při konverzacích s ostatními spíš pro sebe. Pokud vám skáče věta „Mám teď moc práce“ trochu automaticky, přečtěte si následující důvody, proč byste ji ze svého života (nebo alespoň ze slovníku) měli co nejrychleji vyřadit:

Vytahujete se tím 

Když se vás někdo zeptá „A jak se vlastně máš?“ a vy odpovíte „Ale jo, znáš to, mám hodně práce“, jinými slovy tím říkáte „Koukej, kolik mám povinností, jakou mám zodpovědnost a jak jsem důležitý“. Opravdu chcete, abyste takhle působili na druhé? Ne, že? Tak místo popisování, kolik toho ještě musíte v práci stihnout, příště odpovězte raději: „Mám se fajn. Co ty?“

Množstvím práce neohromíte

Pokud si myslíte, že si z vás po větě „Mám toho teď v práci až nad hlavu“ všichni sednou na židli, budete asi překvapeni. Nikoho to totiž nijak zvlášť nezajímá, a navíc z pracování najednou děláte tak trochu soutěž. Většina z nás s vámi bude raději řešit práci samotnou a  její náplň. A nezapomeňte, co říká Jason Fried, autor knihy Průvodce podnikatelským minimalismem: „Workoholici nejsou hrdinové… Hrdinové jsou ti, kdo jsou doma, protože přišli na rychlejší způsob, jak to udělat.“

Zavíráte si dveře

Větou „Mám toho v práci hodně“ navíc také říkáte „Mám toho tolik, že vybavování se s tebou mě stojí děsně moc času“. Myslíte si, že se s vámi druhý bude pod tímhle tlakem chtít bavit dál? Asi všichni tušíme, že spíš ne. Problém je v tom, že si tím možná zavíráte dveře před zajímavými rozhovory, které vás mohou posunout dál.