skip to main content
Český byznys

Silicon Valley mu změnilo život. Teď získává investici od hvězdného fondu

3 minuty

Český startup Davinci TS, který vytváří platformu pro hromadné ubytování, hlásí nový příliv kapitálu. Investorem je prominentní britský fond Seedcamp, jenž v minulosti podpořil projekty jako Revolut, TransferWise nebo UiPath.

Výše transakce nebyla zveřejněna, ale podle infomací Forbesu se jednalo minimálně o 10 milionů korun. Seedcamp se tak připojuje k českým J&T Ventures a PragueBoats, jež do startupu vstoupily již loni.

Čtěte také: Práce 8 hodin denně? Tak se miliardová firma nestaví, říká šéf Revolutu

„Spolupráce se Seedcampem nám otevírá dveře na britském trhu a dává příležitost využít obrovskou síť kontaktů a jejich know-how. Samotné peníze pak směrujeme primárně na růst týmu, v Praze hledáme nejen programátory, ale také seniorní lidi se zkušeností z travel industry,“ říká k transakci CEO a zakladatel Davinci TS Alex Ilyash.

Pražský startup nedávno přivítal posily z firem jako Slevomat, Booking.com či Amadeus. 

Reklama

Pro britský venture kapitálový vehikl se jedná o teprve druhou investici v našich končinách. Před čtyřmi lety v jeho soutěži uspěl český startup Futurelytics, který už nicméně stihl zaniknout. Seedcamp má v portfoliu přes 250 firem a za sebou má i úspěšné případy exitů, z nichž za zmínku stojí například společnost Bloomsbury AI, kterou koupil Facebook.

Ilyash založil Davinci TS před necelými dvěma lety s cílem vybudovat největší B2B ubytovací platformu na světě – něco jako Booking.com pro skupiny. Jejími zákazníky jsou především cestovní kanceláře na jedné straně a hotely na straně druhé. Do celého procesu od poptávky po finální potvrzení, který se dnes ještě stále řeší vyměňováním e-mailů, přináší prvky automatizace.

Čtěte také: Seznamte se, UiPath. Na zázračném jednorožci z Rumunska jedou i Češi

Firma roste velice solidním tempem, první rok už utržila 35 milionů korun a letos by podle všeho měla skončit na trojnásobku. Od vstupu na trh v únoru 2017 uzavřela spolupráci s pěti tisíci hotely ve více než 900 městech Evropy a do konce příštího roku má ambice počet hotelů zečtyřnásobit.

K nápadu čtyřiadvacetiletého podnikatele přivedla cesta do Silicon Valley. „Strávil jsem v Silicon Valley měsíc v naději, že získám podnikatelskou inspiraci, což se nestalo. Nápad se mi zrodil v hlavě až v letadle zpět do Prahy,“ vysvětloval ve Forbes Byznys podcastu letos v září.

Reklama
Reklama
Reklama