skip to main content

Sloní ucho i banánový mobil. Tyhle cool věci nepotřebujete (ale musíte je mít)

2 minuty čtení

Není nad to, občas si udělat radost. Vybrali jsme pro vás několik designových a zároveň praktických novinek z celého světa, za které se rozhodně nemusíte stydět utratit část výplaty (nebo rovnou všechny úspory).

Čtěte také: V kině, na HBO i Netflixu. Tyto filmy a seriály byste v srpnu neměli vynechat

Elektrická motorka Cake Kalk

Tahle kráska ze Švédka neváží skoro nic (70 kilo, abychom byli přesní), pohání ji elektřina a její minimalistický design zaujme každého. Malou firmu Cake se sídlem ve Stockholmu založil Stefan Ytterborn a jeho posláním je vyrábět ty nejstylovější elektrické motocykly.

První kusy z limitované kolekce, které jsou čerstvě k mání, se pyšní rámem z hliníkové slitiny, v jehož spodní části před zadním kolem je uložen elektromotor IPM s nejvyšším výkonem 15 kW a točivým momentem 42 Nm. Kolik z ní vymáčknete? Celých 80 km/h. Na roadtrip to sice úplně není, ale ve městě se za vámi otočí každý.

Cena: zhruba 355 tisíc korun

Konopné tenisky Bohempia

Tenisky Bohempia nejsou jen tak nějaké tenisky. Jsou lokální, kvalitní, veganské, a hlavně vyrobené z konopí. Právě to je totiž nejsilnější a nejuniverzálnější přírodní vlákno, právě proto ho zakladatel značky Tomáš Rohal vybral pro výrobu různobarevných tenisek.

V karlínském Superstoru teď najdete novou kolekci podzim/zima. Zaručujeme, že v těchhle botách budete chodit pořád.

Cena: od 1750 korun

Sluneční brýle od Novaka Djokoviće

Vyhrávat jeden turnaj za druhým už je pro srbského tenistu rutina, takže si našel vedlejšák. Pro sportovní značku Lacoste vyrobil speciální limitovanou sérii slunečních brýlí. Můžete je nosit na kurt i mimo a k mání jsou ve třech barevných odstínech.

Cena: 4500 korun

Dětské příbory Alessini od Alessi

Italská značka Alessi, která po celém světě proslula hravým designem nezbytností do kuchyně, představila svou první řadu pro děti. Tvar příborů je vymyšlený tak, aby se dětem dobře držely v malých ručičkách.

Sice to nezaručí, že po vás vaše ratolest na vidličce nevystřelí kousek brokolice, ale když už to bude dělat, alespoň to bude mít styl.

Reklama

Cena: 24 eur

Přenosný presovač 

Kafe ze Starbucksu je passé. Jestli jste někdy chtěli na pikniku zapůsobit na všechny své přátele a nabídnout jim skvělé espresso, cappuccino nebo café latté, konečně máte šanci. Značka Rocket Espresso jako první na světě stvořila přesně to, co postrádal, přenosný kávovar.

Počítejte ale, že kvůli téhle „kávě s sebou“ se prohne nejen vaše kreditka, ale i vy. Vyjde na něco málo přes 50 tisíc a váží 21 kilo. Za tu frajeřinu to ale stojí.

Cena: 2750 dolarů

Sloní ucho v pokoji

Next big thing (doslova!) jsou velké pokojové květiny. Zatímco před rokem zažívala svůj velký návrat do domácností, kaváren a dalších veřejných prostor monstera, teď přichází na scénu alokázie, lidově sloní ucho. A stejně jak to bývá u každého pokračování – je větší a dražší.

Cena: 2500 korun

Dřevěná sluchátka Denon

Značka Denon na trh právě uvedla nová sluchátka. Model AH-D5200 je z velké části vyrobený ze dřeva, a to nejen z důvodu, že to vážně dobře vypadá, ale také kvůli akustickým schopnostem, které tento materiál má.

Další super schopností je speciální výplň, která se vytvaruje podle vašeho ucha.

Cena: 15 990 korun

Banán jako mobil

Nokia 8810 je zpátky a bude ji chtít každý, kdo má sklony k nostalgii nebo recesi. Žlutý model, kterému se v době jeho největší slávy přezdívalo banán, vypadá pořád stejně, ale zvládne toho mnohem víc. Třeba 4G a Facebook.

Jasně, jen tak si s ním nevyfotíte selfie a na dotykovou obrazovku můžete rovnou zapomenout, ale zase má něco, co moderní smartphony nikdy mít nebudou – vysouvací kryt na klávesnici.

Cena: 1990 korun

Reklama
Reklama
Reklama