skip to main content
Byznys

Teď je to jen vynucená dovolená. To, co přijde, bude daleko silnější zážitek, říká miliardář Dobrovský

37 minut poslechu

Forbes Byznys podcast - Jan Dobrovský (BPD)

Jan Dobrovský je bývalý disident, novinář, správce majetku Karla Schwarzenberga, stále ještě vášnivý fotograf a spolumajitel finanční skupiny BPD. On sám představuje to D v tomto názvu, B je Vasil Bobela a P Petr Pudil. Ti tři základ svého majetku postavili na prodeji svého podílu v bývalé Mostecké uhelné, dnes jsou z nich investoři: mají solární a větrné elektrárny, angažují se v developmentu i výrobních závodech.

“Vidím to hodně černě,” říká Dobrovský v podcastu o ekonomických i společenských vyhlídkách dopadu koronaviru. “Jsem skeptik a většina z mých předpokladů se vyplnila. Ovšem víc než pandemie se bojím lidské hlouposti,” odkazuje na sílící rozleptávání základů západní demokracie. “Pravdu nahrazuje lajk a argumenty jsou vystřídány pocity. A pocity jsou většinou špatní rádcové.”

Reklama

Proč viní sociální sítě z oslabení pozice společenských elit a tradičních médií? Co se mu líbilo na rozhovoru (všeho)schopného miliardáře Daniela Křetínského? Jak má BPD kapitálově nabito na nadcházející období a proč jsou Češi nepřekonatelní udavači? Poslechněte si nejnovější Forbes Byznys podcast.

Reklama
Reklama
Reklama