skip to main content
Český byznys

Tohle jsou nejlepší golfová hřiště v Česku. Koho na nich potkáte?

3 minuty čtení

Přivedl do Česka nejslavnější golfovou tour světa. Nikdo jiný v tuzemsku neprotočí v golfu tolik peněz a energie jako on. Východočeský developer Petr Dědek je nadšený golfista, a hlavně promotér, který stojí za právě probíhajícím D+D Real Czech Masters. Sám má nahrány stovky hodin po hřištích v Česku i ve světě. 

Pro Forbes teď vybírá svá nejoblíbenější a nejlepší hřiště v Česku nejen pro kvalitní golf, ale i pro úspěšný byznys.

Albatross Golf Resort

Můžete zde potkat kompletní pražskou jak golfovou, tak byznysovou smetánku v čele s majitelem Jiřím Šimáněm či obchodníkem s automobily Václavem Brejlou. Z hlediska kvality hřiště, zázemí a infrastruktury je to česká jednička. I proto se zde hrají největší turnaje. I já to tu mám moc rád, hraju zde nejraději a mám zde také nejlepší čísla.  

Golf & Spa Kunětická hora

Velmi sportovní hřiště podnikatele Jana Šaravce, krásná výzva pro všechny milovníky golfu s krásným výhledem na hrad Kunětická hora. Výhodou areálu nedaleko Pardubic je opravdu luxusní zázemí s hotelem a spa. Hřiště je dlouhé, herně obtížné s množstvím bunkerů. Osobně tam moc nehraji, ale mají to tu rády třeba hokejové legendy jako Dominik Hašek, Petr Sýkora, regionální byznysmeni i politici.

Golf Resort Karlovy Vary

Takzvané „Olšovky“ u Karlových Varů jsou tradičním hřištěm, kde se sjíždí hlavně byznys z okolí Karlových Varů, ať už jde o majitele tamních hotelů, či firem. Zázemí tu zajišťuje známý Grandhotel Pupp a je to znát. Hřiště je krásné a má ohromnou tradici, patří k nejstarším v Česku. Hřiště ožívá zejména během filmového festivalu, kdy se tu koná několik společensky zajímavých turnajů, na něž se sjíždí byznys z celého Česka.  

Golf Resort Kaskáda

Nejvýznamnější jihomoravské hřiště je zase golfovým i byznys centrem v Brně a okolí. Jde o obrovský areál, na kterém se nacházejí tři devítijamková hřiště a řada tréninkových ploch. Je to jednoznačně největší a nejlepší golfový areál na jižní Moravě. Pravidelně zde narazíte na majitele Vladimíra Plašila a jeho obchodní partnery z Alty, na regionální politiky i podnikatele. 

Prosper Golf Resort Čeladná

Platí to samé jako u Kaskády, jen pro severní Moravu. Obrovský areál s velkým potenciálem, který se skládá ze dvou osmnáctijamkových hřišť s bohatým zázemím. Je to známé království někdejšího spolumajitele OKD Stanislava Prose. Majitelé ale nedávno změnili provozovatele areálu. Zatím nemám osobní zkušenost, jak se novému operátorovi daří udržovat kvalitu hřiště.