skip to main content
Jak být lepší

Tužka, papír a vy. Proč byste si měli zapsat, po čem toužíte?

1 minuta čtení

Ukázalo se, že když dáte svým vytouženým cílům (ať už pracovním, nebo osobním) psanou nebo obecně vizuální podobu, je pravděpodobnější, že jich nakonec dosáhnete.

„Barvitý popis toho, čeho chcete dosáhnout, je úzce spojen s úspěchem,“ míní autor knihy Hard Goals Mark Murphy. „Lidé, kteří své sny nebo cíle konkrétně popíšou, jsou 1,2krát až 1,4krát úspěšnější než ti, kdo to neudělají.

A to je velký rozdíl, když vezmete v úvahu, že jde jen o to, napsat něco na papír,“ doplňuje Murphy výsledky svého průzkumu.

Reklama

Proč to podle něj funguje? Psaná podoba cílů nám umožňuje mít své vize stále před očima a samotný proces zapisování zase podporuje jejich uchovávání a udržování v paměti.

Tak vezměte do ruky tužku a papír a napište, čeho chcete dosáhnout. Může jít o cíle krátkodobé, ale i dlouhodobé. Můžete chtít dodělat rozpracovaný projekt nebo postavit chatu na Šumavě. Je to na vás.

Papír jen dejte někam, kde ho budete mít na očích. Bude vám neustále připomínat, kam zrovna míříte, a na co byste se tedy měli soustředit.

Co pomáhá v dosahování cílů vám? Dejte nám vědět na jakbytlepsi@forbes.cz nebo se o to podělte v naší facebookové skupině.

Reklama
Reklama
Reklama