Aktuální vydání magazínu Forbes

U Berounky vyroste největší cyklooáza v Česku, investuje Pavel Bouška

Pošli to dál

Pokud se rádi občas zařadíte mezi cyklisty, kteří každý víkend proudí kolem proudu Berounky, můžete od příštího jara přidat do itineráře novou zastávku.

Do společnosti Ski a Bike Centrum Radotín, která patří k nejstarším cyklistickým a lyžařským servisům a prodejnám v ČR s historií od roku 1988, totiž majetkově vstoupil Pavel Bouška, majitel fabriky na psí krmivo Brit.

Čtěte také: Zvířecí miliardář Pavel Bouška investoval do startupu na chytré obojky

Výsledkem má být největší multifunkční cyklistické a lyžařské centrum v Česku, které na 8 tisících metrech čtverečních vyroste včetně restaurace a půjčovny v těsné blízkosti nádraží Praha-Radotín.

„Chceme vybudovat trvalou hodnotu, na niž budeme moci být pyšní. Záměru stoprocentně věřím, radotínské Ski a Bike Centrum je skvělá rodinná firma, kterou dlouho znám,“ říká Pavel Bouška, jenž patří do žebříčku nejúspěšnějších Čechů Forbesu, k záměru revitalizovat bývalou Vindyšovu továrnu na nářadí tělocvičná. Ta za první republiky vyráběla bradla, činky či kruhy třeba pro Sokol.

„Jsme připraveni investovat desítky milionů korun a zároveň poskytnout firmě prostředky na další rozvoj,“ doplnil k transakci Petr Kříž, který spolu s Pavlem Bouškou stojí za investičním fondem Fermia, jenž minoritní podíl ve společnosti Ski a Bike Centrum Radotín oficiálně získal.

Firmu s obratem kolem 120 milionů korun budují rodiny Cvachových a Princových, kteří ji budou dál řídit. Zhruba za rok by tak mohl otevřít multifunkční areál, který bude v kulisách osmi bývalých továrních hal zahrnovat prodejnu sportovního vybavení, půjčovny kol a lyží, servis, restauraci nebo velkou sportovní hernu pro děti. A samozřejmě také parkoviště pro ty, kteří dávají přednost autu před vlakem.

„V Česku to bude svým rozsahem určitě ojedinělé a popravdě neznám takové centrum ani v zahraničí. Zároveň zachováme industriální ráz místa, inspirací jsou třeba Jatka 78,“ říká Lukáš Princ, který se na řízení firmy, jež nabízí aktuálně 300 různých značek z oborů cyklo/lyže, přímo podílí.

Podle něj bude součástí také například „cyklodepot“, tedy něco jako ustájení vašeho kola. Záměr je takový, že majitel přijede třeba v obleku do centra, v šatnách se převleče, na připraveném kole po servisu ujede své kilometry, pak si dá sprchu a zase může pokračovat bez dalších starostí do práce.

Současný pohled na komplex výrobních hal. Zdroj: Mapy.cz

Společnost s posílenými zdroji a novými spolumajiteli také uvažuje o rozjetí franšíz po celém Česku. Sám Pavel Bouška je více fanda do lyží a snowboardu než do cyklistiky, byť na svém elektrokole často jezdí do práce.

S Lukášem Princem se poznali jako spolužáci na pražském gymnáziu, a Pavel Bouška tak může glosovat, že jejich prvním společným byznysem byl prodej vypracovaných taháků v prvním ročníku. Teď chystají něco většího.

Čtěte také