skip to main content

Zahrajte si golf s Richardem Bransonem. Na jeho ostrově v Karibiku

2 minuty čtení

Pláže z bílého písku, azurové moře a profesionální i amatérští golfisté bok po boku? Tak prý bude vypadat golfový turnaj Necker Open, který chce koncem léta uspořádat na svém ostrově Necker v Karibiku známý britský miliardář Richard Branson.

„Jsem nesmírně rád, že žiji se svou rodinou právě tady na Neckeru, a moc rád jeho fascinující krásu ukazuji lidem ze všech koutů planety,“ vysvětluje Branson na stránkách své společnosti.

Bransonův ostrov je součástí Britských Panenských ostrovů a majitel značky Virgin tu má letní sídlo. A jak podotýká, z ostrova se stal postupně ráj, kde se mohou lidé scházet, spolupracovat a bavit se přitom, a to často ve jménu dobré věci. Během Bransonových turnajů se totiž vybírá i na charitu.

richard_necker_golf

Miliardář má s pořádáním turnajů zkušenosti. Letošní golfový pro-am turnaj, tedy soutěž otevřenou profesionálům i amatérům, pořádá po několika ročnících svého exhibičního tenisového turnaje Necker Cup. Na tom si před dvěma lety zahrála i Petra Kvitová.

Čtěte také: Richard Branson radí podnikatelům: Nebojte se strachu, povzbudí vás

„Je to neuvěřitelně inspirativní místo a lidé tu často zjistí, že mají talent, o kterém ani nevěděli. A právě kvůli tomu jsme se spojili s golfovým šampionem Gregem (Bílým žralokem) Normanem a dalšími legendami PGA Tour a společně organizujeme šestidenní mezinárodní turnaj,“ dodává Branson. Australský golfista Norman, někdejší světová jednička, je pověstný ostrým herním stylem. Přezdívku Bílý žralok ale nedostal jen kvůli němu – může za ni i jeho charakteristická blond kštice.

golf

Necker Open se bude konat od 27. srpna do 1. září 2015 na dvou ostrovech – kromě Neckeru také na hřišti exkluzivního golfového klubu Sea Island na ostrově Saint Simon. A to by měla být lahůdka, protože Sea Island Golf Club drží čtvrté místo v žebříčku nejlepších amerických golfových resortů a nabízí hned tři osmnáctijamková hřiště.

„A abychom to trochu rozjeli, uspořádali jsme soutěž pro amatéry, v níž mohou vyhrát vstup do kvalifikace na Necker Open,“ láká potenciální účastníky Branson.

Tato kvalifikace na Necker Open nabízí „jedinečnou životní příležitost“ zahrát si v týmu na 36 jamek ve formátu shamble, což je jeden z golfových formátů se speciálními pravidly, při kterých hraje víc týmů. Jeden z nich si vybojuje cestu až na Necker Open.

richard_necker_glass

„Doufám, že účastníci se budou schopni dobře vyhrávat z písečných překážek – bankrů –, protože na zdejších plážích je poměrně dost písku,“ podotýká Branson. „A jsem si jist, že nebude nouze o překvapení, kterých se na turnajích Open nebo na Masters nedočkáme.“

Miliardář slibuje nekonvenční soutěž a kromě zábavy a sportovního klání se bude vybírat také na dobročinné účely. Účastníci se mohou těšit na charitativní večeři, aukci a večírek. Výnosy z aukce dostanou hlavně dobročinné instituce spojené s golfovou PGA Tour, mezi jiným Nadace Grega Normana (Greg Norman Foundation), americká Národní tenisová nadace (National Tennis Foundation), která podporuje dětské tenisové talenty, nebo Bransonova Virgin Unite.

Během tří let vybral tenisový Necker Cup na charitu přes 2,5 milionu dolarů. „Takže jsme napjatí, co se nám podaří s Necker Open,“ uzavírá Branson.