skip to main content
Český byznys

Ziskovost Juty Jiřího Hlavatého je na dostřel miliardě

2 minuty čtení

Jiří Hlavatý nesnáší, když lidé říkají, že pracují pro něj. „Stále jim opakuji, že děláme spolu. Kdybych sledoval jen svůj prospěch, nikdy by se mnou ti správní lidé nepracovali,“ říká jediný majitel textilky Juta, která vyrábí všechno možné jen ne textil, jak ho znáte.

Jejím základním výrobním programem jsou paropropustné fólie, které se používají ve stavebnictví hlavně do střech, a vůbec dělá vše, čemu se říká netkané textilie. Třeba polypropylenové síťoviny, provazy, ale také umělé fotbalové trávníky.

Ať už dělají zaměstnanci Juty „pro nebo s“ Hlavatým, každopádně opět dokázali, že s osmašedesátiletým živelným manažerem v čele umějí růst. Juta ze Dvora Králové má za sebou nejlepší rok v historii, loni utržila podle předběžných výsledků 7,5 miliardy korun a EBITDA, tedy zisk před odečtením daní a odpisů, dosáhl 945 milionů korun. Což je také rekordní číslo.

„Letos se ale musíme soustředit na konsolidaci,“ uvedl Jiří Hlavatý, jinak také nestranický senátor za ANO, pro Forbes.

miliardari

Sám jde v nasazení příkladem, obvykle chodí do firmy na několik hodin i v sobotu a v neděli. Jeho zaujetí pro spolupracovníky, jimž už několik let nabízí také bezúročné firemní půjčky, zároveň neznamená, že by je příliš chválil nebo plácal po zádech. „Razím heslo: Pochval se sám, to zvyšuje sebevědomí,“ dodává s úsměvem, který podle jeho blízkých často neukazuje.

Juta kromě rekordních výsledků podle svého zvyku také mohutně investuje a letos na podzim dokončí novou výrobní halu s rozlohou 10 tisíc metrů čtverečních. Vyrábět se v ní bude síťovina například na velké balíky slámy a investice dosáhne zhruba 400 milionů korun. Přesune se do ní výrobní program z desítky let staré fabriky, která je určena k demolici. „A časem místo ní může vyrůst zase něco nového, nějaké naše rozšíření,“ míní neúnavný Hlavatý.